האם ישראל הפכה למדינת מקלט? "עבריין יהודי מתקבל כאן בברכה"

חוק השבות מאפשר לפושעים להיכנס למדינה ולפעול בקהילה בחופשיות. ארגון JCW מנסה להתמודד עם הבעיה: "הם מסכנים את הציבור הישראלי" • הפרק הראשון בסדרת הכתבות "נמלטים"

"נמלטים": יהודים עבריינים מנצלים את חוק השבות, שמאפשר לכמעט כל יהודי להפוך לאזרח ישראל, והופכים אותה למדינת מקלט. כדי להימלט מהחוק בארצותיהם, הם משתקעים בישראל ומצליחים לפעול באופן חופשי ובזהות חדשה. בחוק השבות יש אמנם סייג שאדם עם עבר פלילי לא יקבל באזרחות, אך המדינה לא עושה בדיקות רקע על המועמדים לעלייה, ולעיתים הם מצליחים להיכנס למדינה למרות עברם.

גל לברטוב , לשעבר ראש המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, אמר: "עבריין יהודי מתקבל כאן בברכה, למרות שהוא מבוקש במדינתו. עוד הוסיף כי "העבריינים מסכנים את הציבור הישראלי ולעיתים ממשיכים במעשיהם גם כאן".

עו"ד עירית קאהן, לשעבר ראש מחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, אמרה: "אם אין בקשה להסגרתו הוא יכול לחיות את חייו הנחמדים".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

תיעוד: המעקב שהוביל למעצרה של החשודה בפדופיליה באוסטרליה

הקשר המפתיע בין הדוגמנית הזו לביונסה וטיירה בנקס

אפשר בלי קמח: מתכון ללחם טחינה ללא גלוטן

 שאנה אהרונסון, סמנכ"לית המשמר היהודי הקהילתי

שאנה אהרונסון, סמנכ"לית המשמר היהודי הקהילתי( חדשות עשר)

 

שאנה אהרונסון, סמנכ"לית JCW - המשמר היהודי הקהילתי, מנסה יחד עם מתנדבים רבים למצוא מידע על פדופילים בארץ ובעולם.

ג'ים קארו, שהתגורר בארצות הברית, עלה לישראל לפני 18 שנים, למרות שהואשם בתקיפת ילדה בת 9 בפורטלנד, עיר הולדתו. הוא הצליח להיכנס למדינה והתחיל את חייו עם שמו החדש – יוסף חיים קארו. קארו לא שינה את הרגליו ותקף מינית את אחת הילדות בבניין שבו התגורר במרכז הארץ. בעקבות מעשיו נשלח לכלא לחמש שנים לאחר שהורשע בעבירות מין נגד קטינות

הילדה בת הארבע שהותקפה ע"י קארו אמרה: "הוא אנס אותי והתעלל בי. הוא ביקש שאעשה דברים ובתמורה קיבלתי עוגייה". הילדה שגדלה מאז התקיפה נמצאת עדיין במצב טראומטי ואמרה: " החיים שלי ילוו תמיד בסיוטים ובפחדים. אני חיה את ההשלכות כל יום מחדש. אם היו אוכפים את החוק - זה לא היה קורה.

במסגרת "נמלטים" נבדוק כיצד "חוק השבות" הפרוץ, הביא לכך שיש רוצחים, שודדים, סוחרי סמים ופדופילים, שמנצלים את יהדותם, כדי להימלט מהחוק בארצם – משתקעים בישראל, ומצליחים לפעול בה באופן חופשי, לפעמים אף תחת זהות חדשה.