שרה ובנימין נתניהו במוסקבה, חיים צח / לע"מ

גורמי אכיפה: נתניהו חשוד בשוחד בתיק 4000, רעייתו תיאלץ להעיד

הגורמים מסרו כי ייתכן שרה"מ היה נחקר היום אם היה בישראל, וכי שרה חשודה שעמדה מאחורי הפרסומים האוהדים בוואלה. צפויים מעצרים נוספים של גורמי תקשורת בכירים

גורמי אכיפה בכירים מסרו אתמול (ראשון) לחדשות עשר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו חשוד בתיק 4000, בכך שקיבל לכאורה שוחד מאיש העסקים שאול אלוביץ'. הגורמים הוסיפו כי אם נתניהו היה היום בישראל, ייתכן והיה נחקר גם הוא, בדומה לכמה חשודים בפרשה, בהם לפחות שניים המקורבים אליו.

עוד הוסיפו גורמים כי רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, תצטרך גם היא למסור בקרוב את גרסתה למשטרה במסגרת החקירה. לטענתם רעיית רה"מ חשודה שעמדה מאחורי הפרסומים האוהדים באתר וואלה וידעה על כל העסקה מול בזק. הם הוסיפו כי שרה הייתה מקורבת לאחת הדמויות החשודות בפרשה, וכי נמצאו תכתובות ביניהן. על פי החשדות בפרשה, אתר וואלה נתן סיקור אוהד לראש הממשלה, בתמורה לקידום ענייני בזק, ששניהם בבעלותו של אלוביץ'.

>> לכתבות נוספות בנושא:

תיק 4000: כל מה שצריך לדעת על פרשת הענק

מדוע אושר לאלוביץ' למכור אחוזים ממניותיו בבזק בניגוד לחוק?

הארכות מעצר בתיק 4000, חשודים נוספים צפויים להיעצר


עוד נודע לחדשות עשר כי בידי המשטרה תכתובות בין מקורבת לבכיר מאוד בבזק, יועצו של נתניהו ומנכ"ל וואלה אילן ישועה - שהוגדר עד מרכזי בפרשה. מהתכתובות עולה על פי החשד נושא הסיקור של נתניהו בוואלה וגם הסיוע ההפוך שנתנו אנשי נתניהו לבעלי האתר, אלוביץ'. בתכתובות בקשות מפורשות לגבי אופן הסיקור של נתניהו ורעייתו, כאשר הסיוע לכאורה של רה"מ לאלוביץ' נוגע למציאת רוכש לאתר וואלה. במסגרת החקירה צפויים מעצרים נוספים של גורמי תקשורת בכירים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה
 

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה (רויטרס)

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת. מסע הצייד התקשורתי נמשך במלא עוזו. אחרי שיצא האוויר מ-1000 ו-2000 ואחרי שמתברר שאין בכלל אוויר ב-3000, התקשורת יצרה לחץ כביר לייצר בלון חדש - 4000. גם ממנו יצא כל האוויר. כל ההחלטות שנתקבלו בעניין בזק היו בהתאם להמלצות של ועדות מקצועיות ושל גורמים מקצועיים. זאת הסיבה שמשרד המשפטים הבהיר בדו״ח מבקר המדינה ביחס לבזק: ״רה״מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת. לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים. לכן מדובר בבועה מלאכותית שגם היא תתפוצץ".

בתגובה למעורבותה של שרה נתניהו, מטעמו של ראש הממשלה נמסר: כל ניסיון לטעון שהגב׳ נתניהו פעלה בדרך כלשהי בענייני בזק או התערבה באופן לא תקין בעניין כלשהו הוא שקרי ומגוחך. עוד ניסיון שקוף לפגוע בראש הממשלה דרך אמירות שקריות לגבי רעייתו. האמת פשוטה: ראש הממשלה לא פעל למען אלוביץ' או בזק, לא עבור סיקור חיובי ולא עבור שום דבר אחר. כפי שטענו לגבי כל הפרשות אחרות, שכעת מתבררות כאוויר חם: לא יהיה כלום כי לא היה כלום.

 בית ואללה
 

בית וואלה (ללא קרדיט)

 

בתוך כך, העיתונאי דב גיל-הר, שהיה מגיש באתר וואלה, העיד בתוכניתו בערוץ "כאן11" על הדברים שאליהם נחשף. "גם אני הייתי מועסק בוואלה בשנים שלגביהן חוקרת המשטרה את חשדותיה. גם אני הייתי עד לדפוס הפעולה המגונה שבו ניסה גוף התקשורת הזה להחניף לרה"מ נתניהו", אמר, "וגם אני, בדומה ללא מעט עיתונאים טובים בוואלה, ניסינו לעשות ככל שביכולתנו להביא לידיעת הנהלת החברה שמה שנעשה שם גובל במעשים שלא ייעשו".

מוקדם יותר הערב, בית משפט השלום בתל אביב האריך בחמישה ימים את מעצרו של בכיר מאוד בחברת בזק ושל שני קרובי משפחתו. השלושה חשודים במתן שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובעבירות מתחום ניירות הערך. במקביל נעצרו שני חשודים נוספים בפרשה, בכירה ובכיר בחברת התקשורת, מעצרם הוארך בשלושה ימיםץ

גם מעצרו של יועץ התקשורת הבכיר המקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו וחשוד בלקיחת שוחד ובשיבוש הליכים, הוארך בחמישה ימים. מעצר מנכ"ל משרד ממשלתי שמקורב לנתניהו וחשוד בלקיחת שוחד, בשיבוש הליכי משפט, בקבלת דבר במרמה ובמרמה והפרת אמונים הוארך גם כן בחמישה ימים.