חאלד כבוב , ללא קרדיט

השופט חאלד כבוב הסיר את מועמדותו לבית המשפט העליון

השופט המחוזי הודיע כי הסיר את שמו מרשימת המועמדים. ח״כ סויד בתגובה: "הוועדה למינוי שופטים דאגה להעביר מסר חד וברור - אין מקום לשני בני מיעוטים בעליון"

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, חאלד כבוב, הודיע היום (ראשון) כי הוא מסיר את שמו מרשימת המועמדים לבית המשפט העליון. כזכור, הוועדה לבחירת שני שופטים נוספים לעליון תתכנס ביום חמישי, ובראשה תעמוד שרת המשפטים, איילת שקד.

כבוב החל את דרכו כשופט כשמונה, בשנת 1997, לשופט בבית משפט השלום בנתניה. ב-2003 מונה לשופט בית המשפט המחוזי בתל אביב. בין השאר דן בתיק התקיפה המינית של ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל, ובפרשיית תקיפת אנשי תקשורת, שהוזמנה על ידי דודו טופז. זו הפעם השלישית ששמו נכלל ברשימת המועמדים לעליון.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: המעקב שהוביל למעצרה של החשודה בפדופיליה באוסטרליה

מחדל ה-FBI: התקבל מידע שהרוצח מפלורידה יפעל - אך לא נעשה דבר

התקיפה בסוריה: הפלת המטוס בצפון - תקלה

ח"כ רויטל סויד, החברה בוועדת החוקה, חוק ומשפט בכנסת, מסרה בתגובה: "הסרת המועמדות של השופט חאלד כבוב היא תעודת עניות לוועדה למינוי שופטים, שדאגה להעביר מסר חד וברור - אין מקום לשני בני מיעוטים בעליון. תיוגו כמי שימלא את משבצת ״השופט המוסלמי״ מתעלם מאיכותו וייחודו". ח"כ עיסאווי פריג' הוסיף: "השופט כבוב הסיר את מועמדותו כי סופה היה ידוע מראש גם לו. לכולם נוח שיש 'כיסא ערבי' בבית המשפט העליון ואף אחד לא רצה מלכתחילה לאפשר לכבוב להיבחר, כדי שחלילה וחס לא יהיו שני 'כיסאות ערבים'. כבוב הסיר את מועמדותו כי הוא ידע שבוחנים אותו ופוסלים אותו, לא בהתאם לכישוריו, אלא רק בשל מוצאו ולא רצה לשחק ב'משחק הכיסאות' האבוד מראש, של איילת שקד. החלטתו של כבוב נכונה, המציאות שהביאה לה, גזענית ועלובה".