"הסית לרצח באמירותיו": תלונה למשטרה נגד הרב לוינשטיין

בעקבות חשיפת חדשות עשר, תנועת "ישראל חופשית" טוענת שהרב "מטיל אימה על קבוצה שלמה". לוינשטיין קרא "להדביר" את הנטיות המיניות של להט"בים, "כמו שמדבירים איידס"

בווידאו: דבריו של לוינשטין נגד להט"ב.

תנועת "ישראל חופשית" הגישה היום (ראשון) תלונה למשטרה נגד הרב לוינשטיין, בטענה להסתה לרצח. זאת בעקבות חשיפת חדשות עשר לגבי דבריו נגד הומואים ולסביות.

בתלונה נטען כי ראש המכינה הקדם צבאית בעלי מטיל אימה על קבוצה שלמה בחברה הישראלית כשהוא מתאר את רהילת הלהט"ב כ"תופעה שיש למגר" וכבעלת "מום שיש להדביר". "בני נוער להט"ביים ממילא חשופים לאלימות, ואמירות מסוג זה משסות אף יותר ויש ביכולתן להרוג", הסבירו.

בסרטון שפורסם בחדשות עשר תועד לוינשטיין אומר: "אין קשר בין העיוות המיני הזה או המום המיני הזה או בטרגדיה המינית הזאת לשאר האישיות". בסדרת שיעורים שהעביר לתלמידים במכינה קרא "להדביר" את הנטיות החד מיניות כפי שהדבירו את מחלת האיידס.

"אני משוכנע שביום שלא תהיה הסכמה שזה נורמלי הדבר הזה", המשיך הרב, "אנחנו נציל את כל החברה האנושית והמדע הפיזיולוגי והמדע הפסיכולוגי לא תהיה שום בעיה לטפל בבעיה הזאת, רק צריך להגדיר שזו בעיה. אתם זוכרים שפעם היה מושג כזה איידס וכל העולם הרפואי הסתייע עליו והצליח להדביר. או כל בעיה אחרת, בעיות מדבירים, את המומים אפשר להדביר היום".

 הרב יגאל לוינשטיין
 

הרב יגאל לוינשטיין (חדשות עשר)

 

מנכ"ל תנועת "ישראל חופשית", אורי קידר, קרא גם להתערבות המדינה בגין התבטאויותיו של הרב, בנוסף לחקירת המשטרה בנושא. "המדינה צריכה לעצור את ההשתלחויות החוזרות ונשנות בציבור הלהט"בי, ויפה שעה אחת קודם", אמר, "אנחנו שומעים כל שבועיים אמירה מזעזעת וחמורה אחרת מרב כזה או אחר שממשיכים לכהן בתפקידים חינוכיים בכירים, בה בעת שהם ממשיכים לפגוע בקהילה הגאה, בנשים ובעצם בכל מי שאינו הם".

לפני שנה עורר לוינשטיין סערה כשבזמן נאום מול בוגרי מכינות קדם צבאיות, זמן קצר לפני גיוסם, התייחס בזלזול לנשים שמשרתות בצבא: "וכולן עם צבעי הסוואה, איזה רבקיסטיות חבל על הזמן, אמרתי לעצמי מה זה? אמר לי הם מתחתנים לפני החתונה ככה להתאפר, לא יודע מי יתחתן איתה. קוראים לזה המשפחות החדשות, שני אבאים, אישה מ"פ, שאלה של שיגעון, זה שייך לבית משוגעים, משגעים לנו את הילדות, מכניסים אותן יהודיות, הן לא יהודיות בקצה", אמר אז.

"מי שחי מכספי המדינה לא יכול להמשיך להלך אימים על רוב אזרחי ישראל", אמר על כך מנכ"ל "ישראל חופשית". חניכות במכינה הקדם צבאית לבנות דתיות שבירוחם, גם הן לא ראו בעין יפה את אמירותיו. "לוחם ולוחמת שיוצאים יחד למארב, מבינים טוב מאוד מה המטרה שלהם שם", כך סיפרה מיכל סטרשנוב - לוחמת "קרקל" לשעבר, לחדשות 10. תהל אייזנמן, שעומדת לפני גיוס סיפרה לחדשות 10 כי התקשתה לשמוע את דברי הרב: "היה לי קשה לשמוע את מה שהרב לוינשטיין אמר, במיוחד בגלל שזה סותר את מה שאני מאמינה בו. הצבא מאוד מאפשר לי להיות דתייה".