הותר לפרסום: סוכל פיגוע של הג'יהאד האסלאמי נגד ליברמן

שתי חוליות טרור של ארגון הטרור מאזור בית לחם נעצרו על ידי השב"כ. אחת מהן תכננה להניח מטען על ציר הנסיעה של שיירת השר. איתור וסיכול הפיגוע – בשלב הראשוני

הותר לפרסום: שב"כ הודיע היום (ראשון) כי סוכל פיגוע נגד שר הביטחון אביגדור ליברמן. לפי הדיווח, בשבועות האחרונים חשפו בארגון, בשיתוף עם צה"ל והמשטרה, שתי חוליות טרור של הג'יהאד האסלאמי מאזור בית לחם, כשאחת מהן תכננה להניח מטען על ציר הנסיעה של שיירתו של שר הביטחון. חברי החולייה נעצרו.

חולייה נוספת שנעצרה, גויסה כדי לבצע פיגועי ירי נגד אזרחים וכוחות צה"ל באזור גוש עציון. שישה פעילים של הג'יהאד נעצרו במסגרת החקירה, בהם ראשי החוליה הצבאית: עווד מחמוד עווד אל עסאכרה, בן ה-25, מהכפר רפידא שבאזור בית לחם שהיה במעצר מנהלי בישראל בשנים 2017-2015 על רק תכנון פיגוע; מוחמד עלי אבראהים עסאכרה, בן 32 - אף הוא תושב הכפר רפידא – שנכלא בעבר פעמיים בישראל על רקע חלקו בהכנת מטען ותכנון פיגוע נגד כוחות צה"ל.

כתבי אישום נגד החברים בשתי החוליות יוגשו היום לבית המשפט הצבאי ביהודה.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: נהג מחולץ מגג רכבו לאחר שניסה לחצות נחל בצפון

איראן: מטוס שהמריא מטהראן ועליו 66 איש התרסק במרכז המדינה

תיק 4000: בכירים בבזק ושני מקורבים לראש הממשלה נעצרו

  מחמד כסכארה, פעיל בחוליית טרור של הג'יהאד האסלאמי שתכננה פיגועים
 

מחמד כסכארה, פעיל בחוליית טרור של הג'יהאד האסלאמי שתכננה פיגועים (דוברות שב"כ)

 

במסגרת חקירות חברי החוליה, התברר כי הם פעלו לרכישת חומרי נפץ לייצור המטען ואף פנו לגורמי טרור ברצועה לטובת קבלת מימון לפיגוע. משלא הצליחו לרכוש חומרים לייצור המטען, החליטו לייצר מטען "דמה" על מנת שיוכלו לקבל מימון והכרה לפעילותם ולבצע פיגועים נוספים. מטען זה הוסגר במהלך מעצרם. איתורם של חברי החולייה, וסיכול הפיגועים - כולל נגד שר הביטחון - אירע בשלב ראשוני שך התכנון.

עוד עלה במסגרת החקירה, כי המניע לפעילות של אחד מחברי החוליה, בדומה לצעירים אחרים בגזרת בית לחם, היה בין השאר הרצון להיעצר לשם קבלת קצבאות אסירים מארגונם.

 עווד עסאכרה, פעיל בחוליית טרור של הג'יהאד האסלאמי שתכננה פיגועים
 

עווד עסאכרה, פעיל בחוליית טרור של הג'יהאד האסלאמי שתכננה פיגועים (דוברות שב"כ)

 

זו לא הפעם הראשונה בה נעצרים פלסטינים בחשד לתכנון פיגוע נגד שר הביטחון. בשנת 2014 נעצרו לחקירה חברי חוליית חמאס, שבראשה עמד אבראהים סלים מחמוד זיר, פעיל בכיר מהכפר חרמלה בבית לחם, אשר פעלה לרכישת טיל כתף כדי לפגוע ברכב בו נוסע השר ליברמן.