חמאס למצרים: לא מבקשים הסלמה – רוצים לסיים את אירוע המטען

ארגון הטרור העביר את המסר למודיעין המצרי. שר הביטחון: "האירוע עדיין פתוח – כל עוד לא חיסלנו את האחראים לפיצוץ המטען המגיעים מוועדות ההתנגדות, שום דבר לא הסתיים"

בווידאו: עדכון על תקיפות צה"ל בעזה

המתיחות בדרום: לאחר פיגוע המטען בגבול הרצועה, חמאס פנה למודיעין המצרי הבוקר (ראשון) וטען כי הוא אינו מעוניין בהסלמה עם ישראל ומבקש לסיים את האירוע. הערכת מצב ישראלית תתקיים בשעות הקרובות בקריה בתל אביב.

בד בבד, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התראיין הבוקר לגל"צ ולרשת ב' וטען כי מבחינת ישראל: "האירוע עדיין פתוח – כל עוד לא חיסלנו את האחראים לפיצוץ המטען המגיעים מוועדות ההתנגדות, שום דבר לא הסתיים. לא משנה כמה זה ייקח חודש, חודשיים, שנה או שנתיים - נסגור איתם חשבון". ליברמן הוסיף: "תקפנו 18 מטרות ברצועת עזה באתרים שונים - בנצרים, בחאן יונס, מנהרת טרור, אבל אנחנו היום נעשה הערכת מצב".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

איראן: מטוס ובו 60 נוסעים התרסק במחוז איספהאן

נשיא הפיליפינים: אל תשתמשו בקונדום - זה לא מענג

תיק 4000: בכירים בבזק ושני מקורבים לראש הממשלה נעצרו

ליברמן בביקור בעוטף עזה
 

ליברמן בביקור בעוטף עזה (דניאל חג'בי)

 

בהתייחס לטענות חמאס כי ביצע ירי באמצעים נגד מטוסים לעבר מטוסי צה"ל טען השר כי "לא מדובר על ירי נ"מ". ליברמן אומר כי האחראיות לאירועים היא על חמאס. "כל המטרה הראשונית שלהם זה לשחוק את יכולת העמידה שלנו ואסור שזה יקרה. אסור פה להיכנס להאשמות שווא, הלקאה עצמית. כל האחריות על חמאס. הוא הריבון, הוא מסית, הוא משסע את האוכלוסייה" טען שר הביטחון.

ועדות ההתנגדות הגיבו בהמשך היום לדבריו של שר הביטחון: "האויב ישלם מכיר כבד אם יחשוב לפגוע בהנהגת ההתנגדות. האיום של ליברמן הוכיח את חוסר יכולתו מול עמידתו האיתנה של העם הפלסטיני וההתנגדות שלו".

בתוך כך, הבוקר נמסר מביה"ח סורוקה בב"ש כי חל שיפור במצבו של אחד מהפצועים שהוגדר קשה. הוא כעת בהכרה ונושם בכוחות עצמו, ומצבו מוגדר בינוני. מצבו של פצוע נוסף מוסיף להיות קשה, והוא מורדם מונשם ביחידה לטיפול נמרץ כללי. שני פצועים נוספים מאושפזים במצב בינוני. את הפצועים, חיילים מחטיבת גולני ומחיל ההנדסה הקרבית, ביקר הבוקר בבית החולים אלוף פיקוד דרום, אייל זמיר.
 

  אדמה חקלאית באזור שכונת זייתון במזרח עזה שהותקפה ע"י צה"ל
 

אדמה חקלאית באזור שכונת זייתון במזרח עזה שהותקפה ע"י צה"ל (ללא קרדיט)

 

הפצוע הקשה ביותר באירוע הוא מפקד צוות סילוק הפצצות של חיל ההנדסה, קצין בדרגת סגן. חלקו של המטען שהתפוצץ הוסווה על המוט עליו היה הדגל הפלסטיני והתפוצץ בידו.

הלילה, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו שמונה מטרות טרור נוספות ששייכות לחמאס ברצועת עזה. זאת, לאחר פיצוץ מטען החבלה בגבול שהוביל לפציעתם של החיילים ושיגור הרקטה לעבר ישראל אמש, שפגעה בגג בית. 

לפי הודעת דובר צה"ל, היעדים האחרונים שהותקפו הם מתחם צבאי במרכז הרצועה השייך למערכים צבאיים ייחודיים של חמאס, ובהם גם תשתיות לייצור אמצעי לחימה ואימונים. כמו כן, הותקפו באמצעות טנק שתי עמדות תצפית.

במהלך התקיפות נשמעו התרעות צבע אדום, שהתבררו מאוחר יותר כהתרעות שווא שכן לא אותרו שיגורים לעבר ישראל. האזעקות נשמעו במועצה האזורית אשכול, בשער הנגב, בשדרות ובאשקלון. במהלך הלילה הגיעו לבית החולים ברזילי שלוש תושבות אשקלון הסובלות מחרדה בעקבות האזעקות.

בתגובה לתקיפות צה"ל, חמאס הגיב כי הוא "מטיל על הכיבוש הישראלי את האחריות על התוצאות הצפויות של ההסלמה נגד העם בעזה". "היקף מעשי התוקפנות של הכיבוש נגד מוצבי ההתנגדות מראה כי הוא התכוון מראש להסלים את המצב ולהביא למתיחות. ההתנגדות הפלסטינית לא תוותר על חובתה להגן על בני העם הפלסטיני, ותיקח כל אחריות על מנת להגן עליו ולהתנגד לכל תוקפנות".