פרשת 4000: בכירים בבזק ושני מקורבים לראש הממשלה נעצרו

התפתחות משמעותית: להב 433 והרשות לניירות ערך פתחו בחקירה חדשה נוכח ראיות שהעלו חשד לביצוע עבירות נוספות, וכמה חשודים נעצרו. צו איסור פרסום הוטל על יתר הפרטים

התפתחות משמעותית בפרשת 4000: לאחר העברת החקירה מהרשות לניירות ערך ליחידת 433 של המשטרה, נעצרו הבוקר (ראשון) בכירים בחברת בזק, שני מקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו וחשודים נוספים שאינם עובדים בחברה. בתוך כך, שני בכירים שעבדו עם נתניהו זומנו למסור עדות.

ראיות שמצאה רשות ניירות ערך במסגרת פרשת בזק, שהעלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, הובילו לפתיחת חקירה משותפת חדשה הבוקר של חוקרי רשות ניירות ערך והיחידה למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 במסגרתה נעצרו מספר חשודים, בהם נושאי משרה בכירים בקבוצת בזק. על כל פרט נוסף מפרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום. בזק הודיעה לבורסה על החקירה לקראת פתיחת יום המסחר.

כזכור, בתיק 4000 נבדק החשד כי בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', ניצל את מעמדו בחברה כדי להוציא מקופתה כספים למימון מניותיו בחסרת יס, וכן היטה את הסיקור באתר וואלה! NEWS לטובתם של ראש הממשלה ושל רעיייתו. בכירים במערכת אכיפת החוק אמרו אמש לחדשות עשר כי זימון ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לחקירה בפרשה, הוא בלתי נמנע.

בשלב זה לא ידוע אם נתניהו ייתן עדות או ייחקר באזהרה ונערכים דיונים בלשכת היועץ המשפטי לממשלה כיצד לנהוג. מטעם ראש הממשלה נמסר בתגובה לדברים אלו: "עוד טענה שקרית נגד ראש הממשלה נתניהו. ראש הממשלה לא פעל לטובת אלוביץ' ובזק. לא עבור סיקור חיובי ולא עבור שום דבר אחר".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מזג האוויר: גשום עד שעות הצהריים, בחרמון ירד שלג

תיעוד: המעקב שהוביל למעצרה של החשודה בפדופיליה באוסטרליה

מטען חבלה הופעל סמוך לגדר בעזה: 4 חיילים נפצעו, 2 מהם קשה

 שאול אלוביץ
 

שאול אלוביץ (אייל טואג)

 

רשות לניירות ערך העבירה בחודשים האחרונים את ממצאיה בפרשה לפרקליטות שהחזירה את התיק בחזרה לרשות לצורך השלמת חקירה. כאמור, עתה נפתחה חקירה חדשה ומשותפת עם המשטרה. לפי הממצאים שהועברו לפרקליטות בחודש נובמבר האחרון, קיימת תשתית ראייתית נגד שאול אלוביץ', מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר ומנכ"ל יס, רון איילון.

הרשות הממליצה להעמיד אותם לדין. על ארבעתם, ועל מספר עובדי מדינה נוספים המעורבים בפרשה, נבדקו חשדות לביצוע עבירות פליליות, בהן עבירות דיווח, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירות שיבוש מהלכי משפט. הרשות מצאה כי "קיימת תשתית ראייתית המבססת את מעורבות החשודים בתיק".

 חברת בזק
 

חברת בזק (ללא קרדיט)

 

עוד דווח, כי נמצא חשד לקבלת כספים במרמה מצד נושאי משרה בחברות יס ובזק, שהיו אמורים לזכות שלא כדין את שאול אלוביץ' בסכום של כ-170 מיליון שקלים. לפי הרשות, "זכאותו של בעל השליטה לסכומים אלה נגזרה מהסכם עסקת בזק - יס". על פי החשד, שורה ארוכה של פעולות ודיווחים במערך התשלומים של חברת יס נועדו להעשיר את קופת בעל השליטה אלוביץ'.