מלכה לייפר בישראל, חדשות עשר

תיעוד: המעקב שהוביל למעצרה של החשודה בפדופיליה באוסטרליה

מלכה לייפר, שחשודה באוסטרליה בלא פחות מ-74 עבירות מין קשות בקטינות, ושנמלטה כבר לפני עשור לישראל, נעצרה השבוע בידי המשטרה • בידיעה: תיעוד המעקב של הארגון JCW

תיעוד מעצר החשודה בפדופיליה השבוע לאחר שנמלטה מאוסטרליה לישראל.

מלכה לייפר, שחשודה באוסטרליה בלא פחות מ-74 עבירות מין קשות בקטינות, בהן גם 11 מעשי אונס, ושנמלטה כבר לפני עשר שנים לישראל, נעצרה השבוע בידי המשטרה.

בתיעוד ניתן לראות את לייפר בהתנהלות היום יומית שלה - עומדת בתור בסניף הדואר, ממתינה לאוטובוס, עורכת קניות כמו בעוד יום שגרתי מבחינתה, למרות שהיא מבוקשת על ידי הרשויות באוסטרליה כבר עשור.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הבחין במחסום ונמלט: מרדף לילי הסתיים בהתנגשות חזיתית

בעזרת עגלת טרקטור וטנדרים: תיעוד החילוץ בנחל צאלים

לאחר הביקור בקבר ערפאת: מודי אירח את נשיא איראן רוחאני

הליך ההסגרה של לייפר תקוע כבר שנתיים. הסיבה – היא טוענת שאינה כשירה נפשית לעמוד לדין. השבוע עצרה המשטרה את לייפר בחשד לשיבוש הליכי משפט, בידוי ראיות, והתחזות.

 מלכה לייפר
 

מלכה לייפר( צילום מסך)

 

מי שהוביל לפריצת הדרך הוא הארגון האמריקני JCW – "משמר הקהילה היהודית" שנאבק בפדופיליה בקרב קהילות חרדיות בעולם ובישראל. חוקרים פרטיים ששכר הארגון, התחקו במשך שבועות ארוכים אחר צעדיה של לייפר, ותיעדו כל תנועה, כל יציאה שלה מהבית. את החומרים שאספו, העבירו למשטרה ולפרקליטות המדינה שפתחו בחקירה סמויה.

דסי ארליך ואחיותיה התלוננו לפני יותר מחמש שנים באוסטרליה על מעלליה והטרדותיה המיניות של לייפר, לכאורה, כלפיהן. לאחר שנעצרה, הורה ביום רביעי האחרון בית המשפט המחוזי שבירושלים לשלוח את לייפר לאבחון פסיכיאטרי. 

בשבוע הבא לייפר צפויה לעבור שימוע בנוגע למצבה הבריאותי ואז עשוי להתחדש הליך הסגרתה. באוסטרליה מקווים, כי סוף סוף היא תועמד שם לדין.