החברים של קישקשתא: מה יעלה בגורלה של הטלוויזיה החינוכית?

התחנה שגידלה דורות של ילדים ויצרה מגוון של דמויות שהפכו לקלאסיקה ישראלית עומדת להיסגר. "קשה לי להאמין שכל מה שעשיתי פה במשך 25 שנה לא יהיה יותר"

תקציב שנת 2019 שהעבירה הממשלה קבע כי הטלוויזיה החינוכית, תחנת הטלוויזיה הראשונה בישראל, תיסגר באוגוסט הקרוב.

נאמנות הטלוויזיה הלימודית הייתה פרויקט עצמאי של הנדיב הידוע רוטשילד שתרם את האולפנים ומקלטי הטלוויזיה שחולקו בבתי ספר נבחרים בישראל – התפקיד של החינוכית היה לשפוך לתוכה תוכן חינוכי.

 קישקשתא
 

קישקשתא( חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

מחדל ה-FBI: התקבל מידע שהרוצח מפלורידה יפעל - אך לא נעשה דבר

התקיפה בסוריה: הפלת המטוס בצפון - תקלה

הוקפאה פעילות ועדת הערר של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

הטלוויזיה, שהתחילה בשיעורים פרונטליים עם מורה לוח וגיר, צימחה לה חוש הומור עם הזמן. ארווין קפלן ומשפחתו היו אחראיים במשך שני עשורים על לימוד השפה האנגלית. ארווין היה השריף, הבן ירמי, שלימים יהפוך לזמר עמד שעות בדואר, ואהרון היה הבחור על הסולם שתמיד נפלו לו עניינים מהידיים. "היו מפקחים ממשרד החינוך שביקרו בבתי הספר ושאלו את המורים אם זה עזר", הסביר אירווינג.

מה אמור לנצח בתחנת השידור שלאו דווקא מתחשבת בשיקולי רייטינג, הכסף או התוכן? כבר קרוב לעשרים שנה שבמשרד האוצר התשובה ברורה – החינוכית צריכה להיסגר. שנה אחרי שנה ניסו לדחוף את סגירת הערוץ בחוק ההסדרים, ואיכשהו הוא ניצל.

"קשה לי להאמין שכל מה שעברתי פה במשך 25 שנה לא יהיה עוד, וזה ברור לי שאף אחד מהאנשים הנהדרים פה, בגלל הגיל והסטיגמה – לא יימצא בחוץ עבודה בתחום", אמרה אחת העובדות.

מחר יעלה לדיון בוועדת השרים לחקיקה הסיכוי האחרון של הערוץ להינצל מסגירה: הצעת חוק פרטית של חבר הכנסת יוסי יונה שמבקשת להשאיר את הערוץ בחיים, המשמעות – מאה מיליון שקלים לשנה ומנגד כמעט מאתיים איש שיהפכו מובטלים. עכשיו הממשלה תצטרך להחליט עד כמה היצירה הייחודית שנעשית כאן משמעותית עבורה.