ראש הממשלה נתניהו בישיבת ממשלה , רויטרס

הפרקליטה שמלווה את תיק 2000 סבורה שנתניהו עבר עבירת שוחד

פרסום ראשון: פרקליטת מיסוי וכלכלה ליאת בן ארי, שמלווה את חקירות נתניהו, מסכימה עם עמדת המשטרה וסבורה כי תיק 2000 מהווה פרשת שוחד

פרסום ראשון: פרקליטת מיסוי וכלכלה ליאת בן ארי, שמלווה את חקירות נתניהו, מסכימה עם עמדת המשטרה וסבורה, נכון לעת זו, כי ראש הממשלה עבר עבירת שוחד בתיק 2000. יש לציין כי במשרד המשפטים יש מחלוקות בנוגע לתיק וכי עדיין יזדקקו להשלמות חקירה בעניינו.

בתוך כך, גוברים הסיכויים שראש הממשלה יחקר בתיק בזק, שבו, בין היתר, נטען לסיקור אוהד בכלי תקשורת בבעלות שאול אלוביץ' תמורת קידום ענייני בזק. בד בבד, לפי מקורבי ארנון מילצ'ן, הוא מאוכזב מהתנהלות המשטרה לאחר שמסר עדות. לדבריו, המשטרה נהגה בו בדרך לא הוגנת.

תיק 2000 עוסק בשיחות שערך ראש הממשלה עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס, שהקלטות חלק מהן פורסמו בתקשורת. על פי החשד, נתניהו התחייב לפעול נגד עיתון "ישראל היום", שנמצא בבעלות מקורבו שלדון אדלסון, ובתמורה הבטיח לו מוזס סיקור אוהד. החקירה התמקדה בתקופת טרום הבחירות בשנת 2013.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

התקיפה בסוריה: הפלת המטוס בצפון - תקלה

4 מאסרי עולם לרוצח משפחת סלומון; אחד השופטים תמך בעונש מוות

משרד התרבות: אביב גפן לא יופיע בטקס המשואות

 עמדת המשטרה היא כי התגבשה תשתית ראייתית מספקת לביסוס החשדות נגד ראש הממשלה, לביצוע עבירות של בקשת שוחד ומרמה והפרת אמונים בפרשה זו. ממצאי החקירה העלו כי הצדדים נקטו פעולות בפועל לקידום האינטרסים אחד של האחר, בהמשך להבנות שהושגו ביניהם, או לכל הפחות הציגו מצג האחד כלפי השני כאילו פעלו כאמור.

בהודעת המשטרה נמסר כי בחקירה הופרכה גרסתו של ראש הממשלה, לפיה השיחות עם מוזס נעשו כמצג שווא, על מנת לתת למוזס תחושה שהוא עומד לפעול לטובתו. החקירה מעלה כי בוצעו מהלכים משמעותיים בפועל כדי להגביל את "ישראל היום", באמצעות תמיכת ראש הממשלה ב"חוק ישראל היום", צמצום תפוצת "ישראל היום" וביטול הוצאת מהדורת סוף השבוע של העיתון.

 בנוסף על הפעולות האלו, פעל ראש הממשלה ע"פ החשד לתווך בין מו"ל "ידיעות אחרונות" לבין בעלי הון, לרכישת "ידיעות אחרונות", בעודו מכהן כשר התקשורת. עוד התברר שנעשו ניסיונות מצדו של נתניהו לקדם את בקשותיו של מוזס, בין השאר בפגישה בין רה"מ לחברי כנסת, שבה בדק אפשרויות לקדם את "חוק ישראל היום". כלומר שנתניהו בחן אפשרות לקדם את החוק, לבקשת מוזס, בניגוד לטענה כי הפיל את הממשלה בשל תמיכתם של שרי ממשלה בחוק.

על קיום החשדות גילתה המשטרה בחיפוש בביתו של ארי הרו, ראש הסגל לשעבר של רה"מ, בעת שנחקר בפרשה אחרת. בחודש אוגוסט שעבר, חתם הרו על הסכם עד מדינה בשני התיקים.

עו"ד משה כהן, דובר משרד המשפטים, מסר בתגובה כי אף גורם במשרד עדיין לא גיבש עמדה סופית.

גילוי נאות: ארנון מילצ'ן הוא בעל מניות מיעוט ב ערוץ עשר.