טראמפ ונתניהו ייפגשו ב-5 במרץ בבית הלבן

גורם בממשל האמריקני אמר כי נשיא ארה"ב ורה"מ הישראלי ייפגשו בתחילת החודש הבא בוושינגטון. פגישתם הקודמת נערכה בשולי הוועידה בדאבוס

פגישה נוספת בין טראמפ ונתניהו: בכיר בבית הלבן אמר היום (שישי) כי נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ייפגש עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ב-5 במרץ בבית הלבן. נוסף לכך, אותו בכיר אמר כי ההתפתחויות בחקירות המשטרה נגד נתניהו הן עניין פנימי ישראלי והן לא ישפיעו על תוכן תכנית השלום של הנשיא טראמפ או על עיתוי הצגתה.

פגישתם הקודמת של טראמפ ונתניהו נערכה בחודש שעבר בשולי הוועידה הכלכלית בדאבוס. במהלך הפגישה, תקף טראמפ את הפלסטינים. "עשינו הרבה למען הפלסטינים ואנו מקווים שהם יעשו שלום למען עמם. אתם יודעים מה? היו הרבה שנים של הרג, הרבה שנים של הרג הדדי, הם בוודאי עייפים ונגעלים מכך", אמר הנשיא והוסיף: "ישראל רוצה שלום, הפלסטינים יצטרכו להחליט אם הם רוצים שלום. אין לי מושג אם הוא יקרה בסוף. הם יצטרכו להחליט קודם".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

רמז לבאות? בשל מחאה פרו פלסטינית - בוטל פסטיבל ישראלי בצרפת

חדרה: הולכת רגל נהרגה מפגיעת משאית

מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר; בשבת: גשמים וחשש להצפות

לאחר הפגישה עם נתניהו כתב טראמפ בטוויטר: "הייתה לנו פגישה פורה מאוד". נתניהו התייחס לפגישה במסיבת עיתונאים ואמר:  "יצאתי משוכנע לחלוטין כי ארה"ב תומכת בהתנגדות הישראלית לנוכחות הצבאית של איראן בסוריה, ששמה לעצמה למטרה להשמיד את ישראל משכנתה". בנושא הפלסטיני הוסיף: "אני מוכן לשלום ואמרתי את זה לנשיא. הבעתי את נכונות ישראל לקחת חלק במאמץ להשגת שלום - מאמץ שמקודם על ידי הצוות האמריקני".

מוקדם יותר השבוע, נפגש שר החוץ האמריקני, רקס טילרסון, עם מקבילו הירדני נאסר ג'ודה בעמאן, כחלק מביקורו במזרח התיכון. במהלך הפגישה התייחס טילרסון למצב במזרח התיכון בכלל, ולתכנית השלום של טראמפ. "התכנית נמצאת בשלבים מתקדמים", אמר, "הנשיא מחויב להסכם השלום במזרח התיכון. עם זאת, ברור לו שסוגיית ירושלים תלויה בהחלטת שני הצדדים, הישראלי והפלסטיני". בתגובה אמר ג'ודה, כי "ירדן לא רואה במדינה האחת כפתרון אפשרי לסכסוך".