הילדה העזתית שטופלה בארץ חזרה לעזה: "חוששים שמצבה ידרדר"

אסיל בת ה-3 שהתה בחודשים האחרונים בביה"ח בישראל ושוחררה לביתה. הצוות הרפואי, שהפך להיות משפחתה בתקופה הזו, מתגעגע: "יש ריקנות – הקשר היה אינטנסיבי וחם"

אסיל בת ה-3, שבחודשים האחרונים שהתה בבית חולים ברזילי בישראל, השתחררה וחוזרה הביתה לעזה. הצוות בבית החולים הפך להיות המשפחה שלה, ולאחר שמצבה השתפר והיא שוחררה, ישנו געגוע רב אצל שני הצדדים וגם חשש רב שהיא תחלה שוב, בשל המשבר ההומניטרי החריף בעזה.

"יש איזושהי ריקנות, במיוחד בבוקר כשאני מגיעה מוקדם, והכניסה לכיוון החדר שלי זה תמיד היה דרך טיפול נמרץ, אז היא הייתה מקבלת אותי בחיוך ובשמחה, והיום כשאני נכנסת די שקט לי בפרוזדור, אין מי שיקבל אותי ככה בשמחה", סיפרה גלית אמוזיג, אחות אחראית במחלקת ילדים בביה"ח ברזילי.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

רמז לבאות? בשל מחאה פרו פלסטינית - בוטל פסטיבל ישראלי בצרפת

עוד ספין: האם באמת יש מתח בין המשטרה לפרקליטות?

חדרה: הולכת רגל נהרגה מפגיעת משאית

 אסיל בת ה-3 מעזה, שטופלה בביה"ח ברזילי
 

אסיל בת ה-3 מעזה, שטופלה בביה"ח ברזילי ( חדשות עשר)

 

מאז שהיא חזרה לעזה, מספרת גלית, היא מוקפת במשפחתה: "יש את הסבא והסבתא שבאים כל הזמן, האחים ההורים. נראה שהיא מוקפת בהמון המון אהבה, והמון חיבוקים, כל הזמן נמצאים מסביבה. לדעתי פיצוי באמת על תקופה של שלושה חודשים שאנחנו באיזשהו מקום ניסינו להיות תחליף בעצם, להורים שלא היו".

בתקופה שאסיל הייתה מאושפזת, החל להיווצר בין השתיים קשר מיוחד מאוד של מעין אמא ובת. "האשפוז היה מאוד מאוד ארוך - שלושה חודשים, כשבדרך כלל הממוצע הוא אשפוז של יומיים-שלושה, ותמיד יש את האמא שמלווה או את האבא שמלווה, שנמצא צמוד לילד. פה זה לא היה המצב. זה חד משמעית היה תחליף לאמא, כשהיא בכתה, כשהייתה במצב של אי שקט, אנחנו אלה שחיבקנו אותה". 

 גלית אמוזיג, אחות אחראית במחלקת ילדים בביה"ח ברזילי
 

גלית אמוזיג, אחות אחראית במחלקת ילדים בביה"ח ברזילי( חדשות עשר)

 

אחד האירועים הזכורים על גלית במיוחד הוא יום ההולדת של אסיל לפני שבועיים, "אני לא אשכח את זה. ארגנו כבר מסיבה ובלונים וכל אחת הביאה מתנה, ובצהריים חלה הדרדרות משמעותית ונאלצנו להרדים אותה שוב, ולהנשים אותה, והקשר הזה שיש לך עם ילד שהוא מתקשר איתך ומחבק אותך ורוצה את החום והאהבה, למצב שהילד בכלל לא בקשר איתך זה, זה מקומות שהפילו אותנו בתור צוות שמטפל. היה קשר מאוד מאוד אינטנסיבי ומאוד חם, בכל התקופה".

לבסוף סיפרה גלית כי כעת כל הצוות מאוד חושש למצבה הבריאותי עקב המצב ברצועת עזה. "מאוד חששנו מה יקרה כשהיא תחזור לעזה, וכביכול כל דבר הכי קטן יכול להחמיר את המצב שלה. אם היא לא תקבל טיפול אינטנסיבי כמו שהיא צריכה לקבל, אם היא לא תאכל כמו שצריך, אם היא תתנגד לכל מה שהם מציעים לה, היא יכולה מהר מאוד להדרדר. אני לא יודעת אם היא תוכל לקבל את הטיפול כמו שאנחנו היינו רוצים לתת אותו".