ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו, החשוד בשחיתות, פייסבוק עיריית כפר סבא

לאחר שהוגש נגדו כתב אישום: ראש עיריית כפ"ס הודיע על התפטרותו

יהודה בן חמו מואשם בהפרת אמונים, קבלת דבר במרמה ועבירות נוספות. בין השאר נטען כי קידם את ענייניו של חברו, תוך ניגוד עניינים: "מודיע בצער על סיום תפקידי"

לאחר שפרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (שישי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי, נגד ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו, בגין עבירות מרמה והפרת אמונים ועבירות נוספות, הוא הודיע על התפטרותו.


"לצערי הרב הוחלט היום להגיש כתב אישום בענייני. הגם שסעיפי כתב האישום, אינם דומים לאלה שעלו בתחילת החקירה ואינם כוללים סעיף שוחד, אינני מקל בו ראש ובכוונתי להאבק על חפותי במקום המיועד לכך - בית המשפט. לאור זאת החלטתי להודיע בצער על החלטתי לסיים לאלתר את תפקידי כראש עירית כפר סבא. אני סבור שכך צריך לנהוג נבחר ציבור כלפי בוחריו. גם ברגעים אלה, בהם אני חש שנחת עלי 'ברבור שחור', אני מאמין בבית המשפט ובגורמי אכיפת החוק. 

לכתבות נוספות בחדשות עשר >> 

חדרה: הולכת רגל נהרגה מפגיעת משאית

עוד ספין: האם באמת יש מתח בין המשטרה לפרקליטות?

מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר; בשבת: גשמים וחשש להצפות

עוד הוסיף בן חמו בהודעתו: "למעלה מ-14 שנה עמדתי בראשות כפר סבא וביחד עם חברי מועצת העיר וההנהלה ובאמון התושבים - הבאתי אותה להיות עיר מודל בישראל ואבן שואבת לרבים וטובים. אני נפרד מהנהגת העיר, עובדי העירייה המסורים ומתושבי העיר בגרון ניחר ובעין דומעת, בתקווה שאצליח להוכיח את חפותי ולהתהלך בעתיד ברחובות העיר בגאון וכחף מכל רבב".

ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו, החשוד בשחיתות
 

ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו, החשוד בשחיתות( פייסבוק עיריית כפר סבא)

 

על פי כתב האישום, בן חמו יצר מנגנון הונאה בו קיבל תרומות מאנשי עסקים המיועדות לנזקקי העיר, שבחלקן השתמש בעצמו ואת חלקן העניק למקורביו או לעובדיו. התרומות התקבלו ללא שיתוף מחלקת הרווחה, וללא ידיעת גזבר העירייה. כמו כן, הוא לא דיווח לרשות המיסים על הכספים. בנוסף עולה כי בן חמו קידם את עסקיו של חברו הקרוב מול גורמים בעירייה. זאת, מבלי שדיווח כנדרש על ניגוד העניינים בו הוא מצוי. בין היתר, חתם ראש העיר על היתרים בענייני חברו, כיו"ר ועדה עירונית.

לאחר ששוחרר ממעצר, בן חמו נפגש עם נהגו, שהוא אחד מעדי התביעה, והטיח בו: "ציפיתי מהאנשים שלי שישמרו עלי". זאת, בניגוד לתנאי שחרורו שקבע בית משפט השלום, בהם נאמר כי אסור לו ליצור קשר עם האנשים המעורבים בחקירה.

הפרקליטות ביקשה להטיל עליו תנאי נוסף, לפיו יורחק לא רק מבניין העירייה, אלא מתפקידו כראש העיר. כזכור, בן חמו נעצר לפני כשנה בעקבות החשדות, ומאז הוא מושהה מעבודתו.

"במעשים המיוחסים לו בכתב האישום, ניצל בן חמו לרעה את מעמדו, סמכויותיו, השפעתו הרבה והכוח הנובע מתפקידו כראש העיר והסמכות המוניציפלית העליונה בעירו, ועשה בכל אלו שימוש לרעה, לצורך עשיית רווחים אישיים על חשבון ציבור בוחריו וציבור נזקקי עירו", נכתב בכתב האישום, "בנוסף עשה שימוש לרעה בכל אלו, לטובת קידום ענייניו של חברו הקרוב, העמיד עצמו וגורמי עירייה הכפופים למרותו במצב של ניגוד עניינים, ובכך פגע פגיעה מהותית באמון הציבור ובביטחונו במערכת השלטונית ובמוסדותיה".