ריק גייטס, יועץ בקמפיין הבחירות של טראמפ, רויטרס

חקירת המעורבות הרוסית: "בכיר לשעבר במטה טראמפ בדרך לעסקה"

דיווח: ריק גייטס, יועץ לשעבר בקמפיין הבחירות של הנשיא, סיכם עם רוברט מולר על עסקת טיעון, במסגרתה ימסור מידע על קמפיין הבחירות ב-2016. הבית הלבן: "לא חוששים"

בכיר-לשעבר נוסף נגד טראמפ: בדיווח שהתפרסם הלילה נטען כי ריק גייטס, יועץ בכיר בקמפיין הבחירות של הנשיא דונלד טראמפ ב-2016, יחתום על עסקת טיעון עם רוברט מולר, התובע המיוחד לחקירת התערבות רוסיה בבחירות.

ה-CNN דיווח כי לאחר כחודש של משא ומתן, במהלכו שיתף גייטס פעולה באופן מלא, סוכם על העדות אותה ייתן היועץ לשעבר, בתמורה להקלה בעונשו המסתמן. על פי הפרסום, גייטס עבר חקירה המכונה "מלכה ליום אחד", שבה הנחקר עונה לכל השאלות של חוקריו. "אף אדם לא מספק מידע מפליל לשלטונות" סייג עורך דין שמייצג את אחד העדים בפרשה, "אלא אם הוא נמצא במהלך משא ומתן בנוגע לעסקת טיעון".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

התקיפה בסוריה: הפלת המטוס בצפון - תקלה

הוקפאה פעילות ועדת הערר של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

חרף התכנון המקורי: מפעל טבע בנתניה ייסגר, 220 העובדים יפוטרו

 טראמפ בדאבוס
 

הנשיא טראמפ (רויטרס)

 

גייטס הוא הבכיר השלישי שיסכם על עסקה מסוג זה, אחרי מייקל פלין, היועץ לביטחון לאומי בממשל טראמפ, וג'ורג' פפדופולוס, יועץ נוסף, שהודה כי שיקר ל-FBI בנוגע להתכתבויות עם משרד החוץ הרוסי. על פי הדיווח, מולר מקווה שעסקה זו תפעיל לחץ נוסף על פול מנפורט, יו"ר מטה הבחירות של טראמפ, שגייטס עבד תחתיו. מנפורט הואשם יחד עם גייטס בעבירות חמורות של קשירת קשר, הלבנות הון ועוד. הוא טוען לחפותו וממתין למשפט בעניינו.

גורמים בבית הלבן התייחסו בביטול לפרסום, וטענו כי עדותו של גייטס לא תפיל את הנשיא, או כל אדם אחר שמקורב לו: "עסקת הטיעון לא תעורר פה חרדה". עוד לא ברור מה יקבל גייטס בעסקת הטיעון. בינתיים, לפי גורמים המעורים בפרטי החקירה, החוקרים בודקים את הקשר של גייטס לעבירות מס, שייתכן כי יעלו בעסקת הטיעון.