"החזיק את הדלת כדי שחבריו יברחו": אלו קורבנות הטבח בפלורידה

עוזר מאמן נבחרת הפוטבול שספג כדור למען תלמידיו, ותלמידה שדף הפייסבוק שלה הפך לאתר הנצחה: סיפורם של קורבנות מסע ההרג בתיכון. בוידאו: הרוצח מתאמן בנשקו לפני הטבח

הטבח הנוראי בתיכון שאירע ביום רביעי בפלורידה, גבה את חייהם של 17 תלמידים ומורים, וגרם לפציעתם של עשרות נוספים. אתמול (חמישי) פורסם כי ניקולאס קרוז, בן ה-19 ותלמיד התיכון לשעבר שחשוד במעשה, הובא בפני בית המשפט והוגש נגדו כתב אישום בגין 17 מקרי רצח. בתום מסע ההרג, הלך קרוז לאכול בנחת במקדונלדס, ורק לאחר מכן נתפס על ידי המשטרה. היום פורסמו סיפוריהם של קורבנות הטבח.

ארון פייס, בן 36, היה עוזר מאמן נבחרת הפוטבול של התיכון. פייס נהרג לאחר שהגן בגבורה בגופו על כמה תלמידים, והציל את חייהם. "ילד מגודל", הספיד אותו מאמן הנבחרת, "הוא חש גאווה לעבוד עם החבר'ה, בטחתי בו", סיפר. צ'רלי רות'קוף, תלמיד וחניכו של פייס בקבוצת הפוטבול, ביקש מחבריו בטוויטר להתפלל לזכרו: "הוא ספג כדורים למען תלמידים".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר; בשבת: גשמים וחשש להצפות

חיל האוויר: רואים בהפלת המטוס - תקלה

שיראל הצילה חיים: איבריה של בת ה-8 הצילו חיי שלושה ילדים

 ארון פייס, קורבן הטבח בפלורידה
 

ארון פייס, קורבן הטבח בפלורידה (ללא קרדיט)

 


 

 דף הפייסבוק של ג'יימי גוטנברג, שנהרגה באירוע הירי, הפך מיד לאחר הטבח לאתר הנצחה ויזואלי, ותמונת הפרופיל שלה הוחלפה לתמונה מחוג הריקוד שהיא כה אהבה. הוריה קיבלו דברי ניחומים רבים דרך הפייסבוק, ופרד, אביה של ג'יימי, כתב: "הלב שלי נשבר. אתמול איבדנו את הילדה שלנו". ג'סי, אחיה של ג'יימי, למד גם הוא בבית הספר, אך שרד את הטבח. "אין מילים לתאר", כתבה מנהלת החוג לריקוד, "אלוהים, תן לנו את הכוח לעבור את זה ביחד".

 ג'יימי גוטנברג, קורבן הטבח בפלורידה
 

ג'יימי גוטנברג, קורבן הטבח בפלורידה (ללא קרדיט)

 


אליסה אלחאדף, בת 14, תלמידה בבית הספר, ושחקנית נבחרת הכדורגל של מוסד הלימודים. רק ביום שלישי שיחקה בטורניר של הקבוצה, ובמועדון שיתפו כי היא "תחסר להם מאוד". לורי, אמה של אליסה, אמרה לאחר הרצח: "הילדים האלה זקוקים לביטחון עכשיו". במחנה הקיץ לבני נוער יהודיים שבו הייתה משתתפת, ספדו: "מי ייתן ואליסה תיזכר תמיד לטובה".

 אליסה אלחאדף, קורבן הטבח בפלורידה
 

אליסה אלחאדף, קורבן הטבח בפלורידה (ללא קרדיט)

 

פטר וונג, בן 15, נראה לאחרונה כאשר החזיק את דלת הכיתה פתוחה, כדי שחבריו יוכלו להימלט. "הוא לא היה צריך למות" סיפר ארון צ'ן, בן דודו וחברו הטוב, "הוא היה אמור לגדול איתי ביחד".  פטר הגיע לארצות הברית בגיל 5, והוריו היו בעלי מסעדה באזור. לין צ'אן, בת דודתו, סיפרה עליו כי "הוא היה אדיב כלפי כל אחד", אמרה והוסיפה, "הוא תמיד עודד את כולם, הוא כמו האח הגדול שכל אחד היה רוצה".

 פטר וונג, קורבן הטבח התיכון בפלורידה
 

פטר וונג, קורבן הטבח בפלורידה (ללא קרדיט)