בניגוד למה שחושבים: מהו עיקר עיסוקם של הח"כים הערבים?

בישראל הסברה היא שנבחרי הציבור הערבים מזניחים את המגזר הערבי ועוסקים לרוב בסכסוך הישראלי פלסטיני, אך לא כך המצב. מתוך 3,500 חוקים שהגישו - רק 95 בנושאים לאומיים

הדעה הרווחת בקרב הציבור היהודי בישראל היא שחברי הכנסת הערבים עוסקים בעיקר בסוגיות לאומיות פלסטיניות ומזניחים את בפעילותם הפוליטית את הציבור הערבי בישראל. הנתונים על העבודה הפרלמנטרית של חברי הרשימה המשותפת מראים שזה כלל לא המצב.

מתוך 3,469 חוקים שהגישו כל חברי הרשימה משותפת למעט דב חנין, רק 95 הם כאלה שניתן להגדיר לאומניים/מדיניים/'לא מייצגים את רצון הבוחרים. על כל חוק כזה יש יותר משלושים שעוסקים בכל תחומי החיים בישראל, או בחיי היום יום של החברה הערבית ותיקוני אפליה.

חברי הרשימה המשותפת לאחר קבלת תוצאות הבחירות לכנסת ה-20
 

חברי הרשימה המשותפת לאחר קבלת תוצאות הבחירות לכנסת ה-20( רויטרס)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הוקפאה פעילות ועדת הערר של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

משרד התרבות: אביב גפן לא יופיע בטקס המשואות

חרף התכנון המקורי: מפעל טבע בנתניה ייסגר, 220 העובדים יפוטרו

חברת הכנסת חנין זועבי למשל, שידועה בציבור בעיקר בשל אמירות פרובוקטיביות בנושא הסכסוך הישראלי פלסטיני, הגישה מאז הבחירות 147 חוקים, מתוכם רק ארבעה בלבד נחשבים לאומניים. כמותה גם חבר הכנסת אחמד טיבי, שהגיש 333 חוקים, מתוכם רק 11 יוכלו להיחשב כנוגעים בסוגיות לאומיות.

הסיבה לכך שהציבור לא יודע על עבודתם של חברי הכנסת היא הסיקור התקשורתי. התקשורת לא מסקרת את כל מה שקורה בכנסת, ולכן בין היתר הציבור לא ער ליוזמות החקיקה של נבחרי הציבור הערבים, אלא שומעים עליהם רק כשקורה משהו המעורר פרובוקציה על רקע לאומני.