הרב לוינשטיין: "למגר הומוסקסואליות כמו שמיגרו מגפות"

ראש המכינה בעלי אמר בסדרת שיעורים שיש להדביר את הנטיות החד-מיניות. המכינה: "ניתן לעזור לבעלי נטיות הפוכות לחזור להיות אנשים רגילים ע״י שיטות טיפול פסיכולוגיות"

ושוב - אמירה מעוררת מחלוקת של רב: הרב יגאל לוינשטיין ממקימי וראשי המכינה הקדם צבאית בעלי התבטא בחריפות בחודש האחרון נגד הומואים ולסביות: "לקחו טרגדיה של גברים וטרגדיה של נשים בנטיות שלהן והופכים את זה לאידיאולוגיה. אין קשר בין העיוות המיני הזה או המום המיני הזה או בטרגדיה המינית הזאת לשאר האישיות".

הרב עסק בנושא בסדרת שיעורים שהעביר לתלמידים במקום וקרא "להדביר" את הנטיות החד מיניות כפי שהדבירו את מחלת האיידס. "אני משוכנע שביום שלא תהיה הסכמה שזה נורמלי הדבר הזה, אנחנו נציל את כל החברה האנושית והמדע הפיזיולוגי והמדע הפסיכולוגי לא תהיה שום בעיה לטפל בבעיה הזאת, רק צריך להגדיר שזו בעיה. אתם זוכרים שפעם היה מושג כזה איידס וכל העולם הרפואי הסתייע עליו והצליח להדביר. או כל בעיה אחרת, בעיות מדבירים, את המומים אפשר להדביר היום".

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

הוקפאה פעילות ועדת הערר של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

חרף התכנון המקורי: מפעל טבע בנתניה ייסגר, 220 העובדים יפוטרו

ירי בבית ספר אמריקני בכל שבוע: כרוניקה של רצח ידוע מראש

מוקדם יותר היום פרסם לוינשטיין יחד עם הרב אלי סדן המנהל עמו את המכינה גילוי דעת תחת הכותרת: "האמת של בית המדרש". זאת, בעקבות הפרסומים האחרונים אודות אמירות שנויות במחלוקת של חלק מרבני המכינה.

בגילוי הדעת מחו הרבנים על הפרסומים וטענו כי "באחרונה התפתחה לה פרקטיקה של תלישת משפטים מניפולטיבית מתוך שיעורים שנאמרו בין כותלי בית המדרש, והפיכתם לאייטם חדשותי, נטול הקשר ורקע מתאים".

 הרב יגאל לוינשטיין

הרב יגאל לוינשטיין(חדשות עשר)

 

לפני שנה עורר לוינשטיין סערה כשבזמן נאום מול בוגרי מכינות קדם צבאיות זמן קצר לפני גיוסם התייחס בזלזול לנשים שמשרתות בצבא: "וכולן עם צבעי הסוואה, איזה רבקיסטיות חבל על הזמן, אמרתי לעצמי מה זה? אמר לי הם מתחתנים לפני החתונה ככה להתאפר, לא יודע מי יתחתן איתה. קוראים לזה המשפחות החדשות, שני אבאים, אישה מ"פ, שאלה של שיגעון, זה שייך לבית משוגעים, משגעים לנו את הילדות, מכניסים אותן יהודיות, הן לא יהודיות בקצה", אמר אז.

עו"ד יאיר נהוראי, היועץ המשפטי של הפורום החילוני אמר בתגובה: "הגיע הזמן ששר החינוך בנט ושר הבטחון יסבירו מדוע הם מתקצבים מכינה צבאית מלמדת את תלמדיה ערכים המנוגדים לאלה של צהל ושל מדינת ישראל. מכינה שמלמדת שנשים נחותות, ושחברי קהילת הלהט"ב חולה. מכינה שראשה הרב סדן מסביר לתלמידיו שהם קדושים ושאלה שמבקרים אותם הם בלעם הרשע".

מטעם מכינת בני דוד שבעלי נמסר: "השיעור המדובר נאמר באופן מכבד ולא פוגעני והוא נובע מהכרת העובדות במציאות, מתוך נסיון של סיוע ועזרה לתלמידים שפנו הסתייעו בנו וזכו להקים בית נאמן בישראל. הדברים שצוטטו מבטאים דעה לגיטימית המבקשת לזעוק את חובתה של האנושות - אנשי מדע ומקצוע, רבנים והורים, להתגייס לטובת בעלי נטיות הפוכות המבקשים להשתחרר מנטייתם בדומה לבעיות אחרות שטופלו בעבר. הנסיון מוכיח שבפעמים רבות ניתן לעזור לבעלי נטיות הפוכות לחזור להיות אנשים רגילים ע״י שיטות טיפול פסיכולוגיות עדינות ורגישות".