דניאל חייקין, שנרצח בשוד פיצרייה בנשר, באדיבות המשפחה

פוענח רצח שליח הפיצה בנשר; הנאשמים – חברי ארגון פשע מוכר

דניאל חייקין ניסה למנוע גניבת קטנוע בפיצרייה בעיר שבצפון – ונרצח. כעת הותר לפרסום כי נעצרו 6 בני אדם שהיו מעורבים במעשה, מרביתם חברי ארגון הפשע של משפחת חרירי

  • פורסם ב:
  • 15/02/2018 08:56
  • |
  • עודכן ב:
  • 15/02/2018 08:56
  • |
  • כתבים:
  • אלי לוי

הותר לפרסום: פוענח רצח הצעיר דניאל חייקין - שליח פיצה שנורה לפני שנה וחצי בעת שניסה למנוע משני רעולי פנים לגנוב קטנוע ששייך לפיצרייה שבה עבד בנשר, כך פורסם הבוקר (שישי). שישה בני אדם נעצרו בחשד למעורבות באירוע, וכתב אישום הוגש נגדם הבוקר.

לפני שלושה חודשים עלה החשד כי חברי ארגון הפשיעה של משפחת חרירי - שלו זרועות בצפון במשולש ובמרכז הארץ ועוסק בעיקר בסחיטות באיומים של בתי עסק רבים - ניסו לסחוט באיומים את בעלי הפיצרייה, ועשו זאת שוב בערב הרצח. על פי כתב האישום, שניים מהם ירו למוות בחייקין בעת שניסה למנוע מהם לגנוב קטנוע - ונמלטו. בנוסף, הם חשודים כי היו מעורבים בניסיונות סחיטה נוספים של בתי עסק בצפון.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

לילה קטלני בכבישים: שני אנשים נהרגו ואדם אחד נפצע קשה

המרדף, החסימה והירי: תיעוד בלעדי של ניסיון חיסול בצפון

טבח בתיכון בפלורידה: 17 נהרגו, היורה - תלמיד לשעבר שסולק

 דניאל חייקין, שנרצח ב2016 בנשר
 

דניאל חייקין, שנרצח ב-2016 בנשר( חדשות עשר)

 

המשטרה עצרה כאמור שישה חשודים במעורבות במעשה, חמישה מהם חברי ארגון הפשע של משפחת חרירי. ארבעה מהם מהיישוב איבטין שבעמק זבולון, ושניים מג'לג'וליה. ארבעה מתוכם הואשמו ברצח, שניים נוספים בסיוע לרצח.

מחקירת המשטרה עולה כי ביום הרצח, בינואר האחרון, נכנסו שניים מהנאשמים לפיצריית "פדאל" כשהם רעולי פנים, שדדו אלפי שקלים מבעל המקום, וביציאתם ניסו לגנוב קטנוע שחנה שם. חייקין ניסה למנוע את גניבת הקטנוע, ולאחר מאבק נורה על ידם למוות, והם נמלטו רגלית מהמקום. חייקין היה בן 19 , טרם גיוסו לצה״ל. בעבודתו בפיצרייה פרנס את אמו ושני אחיו הקטנים.

בתום השלמת החקירה, הגיעו קציני משטרה לביתו של חייקין, ובשרו לאימו דיאנה על פענוח הרצח. המשטרה מסרה כי: "מדובר בפשע נקודתי. מרבית החשודים מתגוררים באזור הרצח, כולם מוכרים למשטרה מפעילות פלילית קודמת".

כך התבצע הרצח - שלב אחרי שלב:

1. תחילת השוד

 רצח דניאל חייקין
 
 

2. בריחת החשודים

 רצח דניאל חייקין
 
 
 רצח דניאל חייקין
 
 

דיאנה חייקן, אמו של הנרצח, אמרה לחדשות עשר: "קיבלנו דיווח שיש עצורים ואשמים במה שקרה עם בננו הבכור, שהיה אמור להיות היום בן 21 ולצערנו נרצח בגיל 19 במהלך עבודתו בחנות הפיצה. מקווים שילכו לכלא לכל החיים, זה מה שהמשטרה הבטיחה לנו. בלב כן האמנתי שיהיה צדק, שמי שעשה את זה ישלם את המחיר ושהמשטרה תעשה הכל כדי להגיע לרוצחים. בהתחלה היה שקט וכולם דאגו שלא עושים כלום בנידון, אבל ידוע לי זה חודשיים שיש עצורים". 

עוד הוסיפה: "כששמענו על העצורים זו הייתה סוג של שמחה, אבל החזיר אותנו לאותם הרגעים הקשים. המשטרה הסבירה שהוא לא היה מעורב במשהו, אלא במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון. הם לא הסבירו מעבר אלא עדכנו שהוא לא היה חלילה פושע או עבריין, אלא ילד שיצא לעבודה ואיבד את החיים. לא הייתי רוצה לפגוש את החשודים, רק לומר שהם לא בני אדם, אפילו חיות לא מתנהגות כך. אנחנו מנסים להתאושש, הייתה בר מצווה של הילד האמצעי ואנחנו לא שוכחים אותו לשנייה, עדיין בקשר עם החברים שלו, זוכרים אותו ומדברים עליו. זו טראומה לכל החיים". 

 דיאנה חייקין, אימו של הנרצח דניאל ז״ל
 

דיאנה חייקין, אימו של הנרצח דניאל חייקין (גלעד שושן )

 

כשהתבקשה אמו לשחזר את הערב בו נרצח בנה, סיפרה: "ראינו אותו בשעה שש בערב, ביקשו ממנו להחליף את חברו לעבודה כי זו לא הייתה המשמרת שלו. הוא אמר לי שאני האמא הכי טובה בעולם ויצא. ב-11 ורבע התקשר חבר שלו ואמר שאני צריכה לרדת לפיצה כי היה שוד ודניאל נפצע, משם הבנו שהוא נפצע ונסענו לרמב"ם. שם התבשרנו בבשורה הכי נוראית שאפשר. אני רוצה להודות למשטרה על העבודה שעשתה, ומקווה שהרוצחים ישלמו את המחיר".

עורך הדין תומר נוה, המייצג חמישה מבין העצורים, אמר לחדשות עשר כי לקוחותיו מכחישים כל קשר לרצח: ״לקוחותיי מכחישים כל קשר למעורבות בעבירת הרצח. החשדות והמעורבות אינם מנת חלקם. בכל התהליך מתחילת החקירה ועד סופה, גם בכל ההליכים החקירתיים הם הכחישו כי היו מעורבים בכוונה כזו או אחרת להמית את הקורבן. אין להם שום קשר איתו, הם מעולם לא פגשו אותו, ולא הייה בכוונתם לבצע שום עבירת שוד. החקירה התנהלה במשך שנה וחצי, לאחר תוצרים כאלה ואחרים הוחלט לבצע את המעצרים. עדין אין שום אינדיקציה או ראיה שהם היו בתוך המעגל הראשוני של הרצח או של שותף שהיה מעורב ברצח עצמו. כל השמועות, העדים והמעורבים האחרים יצטרכו לבוא לבית המשפט ולהיבחן על ידו ברמה הראייתית אם יש חלק כזה או אחר במעורבות ברצח. חלק מהלקוחות אם לא כולם מכחישים מעורבות או נוכחות בכל צורה שהיא למקום הרצח, גם כשהוצגו בפניהם ראיות שלטעמנו הן לא חד משמעיות, הן ייבחנו בהמשך בניהול התיק".