עוה"ד של נתניהו לא מכחיש שרה"מ שוחח עם לפיד בעניין מילצ'ן

בריאיון לחדשות עשר התחמק עו"ד עמית חדד מהשאלה הנוגעת לפגישה בין מרשו לשר האוצר דאז: "אני לא נכנס למה ראש הממשלה עשה או לא עשה"

ראש ממשלה חשוד בשוחד. עורך דינו של ראש הממשלה, עמית חדד, התייחס היום (רביעי) להמלצות שהוגשו על ידי המשטרה בנוגע לתיק 1,000 ותיק 2,000 ואישר במרומז כי שוחח עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד בנוגע להארכת תוקף הטבות המס לתושבים חוזרים, דבר שהיה עוזר למילצ'ן".

"לשיטתו של לפיד, נתניהו אמר לו 'נפגשת עם מילצ'ן'?, אבל הוא גם אמר שאף פעם לא הרגיש שהפעילו עליו לחץ", אמר חדד. "מעבר לכך אני לא נכנס למה ראש הממשלה עשה או לא עשה".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

שנה וחצי של חקירות: הכותרות והחשיפות בתיקי נתניהו

טיסת האימים: מכסה המנוע נפל מעל האוקיינוס השקט. צפו

12 שנים אחרי שעלתה לארץ: מתה הקואלה האחרונה בישראל

במהלך הריאיון התייחס חדד לסכומים שקיבל לפי המשטרה נתניהו. "הסכום שגוי בסדרי גודל משמעותיים", אמר חדד, "מסתכלים על קבלות, אבל אנחנו לא יודעים לאן הקבלות האלה הגיעו. צריך לקרוא את העדות בנושא ומי שיעבור על הפרטים יבין שהם הרבה פחות מוחלטים ממה שהם מוצגים".

 עמית חדד, פרקליט נתניהו
 

"הסכומים שונים". עמית חדד, פרקליט נתניהו ( חדשות עשר)

 

בהמשך טען כי "אנחנו יכולים להגיד כעובדה שלא כל הפריטים שמופיעים בקבלות הגיעו לראש הממשלה. מה שחשוב בסופו של דבר הוא שבזמן אמת התחושה הייתה שמדובר בחבר שמביא מתנה לחבר. גם הטענה כי קצב נתינת המתנות גבר לאחר שנתניהו מונה לראש הממשלה אינו נכון. ההפך. דווקא כשנתניהו היה במדבר הפוליטי בשנת 2000, ניתנו יותר מתנות".

עוד הוסיף חדד כי "מילצ'ן עצמו אמר שהוא לא קיווה שנתניהו יעשה משהו עבורו תמורת המתנות. אין גם אף אדם אחר שטוען כי ראש הממשלה התבקש לעשות משהו בתמורה לסיגר. כאשר מסתכלים בגרעין של הדברים רואים שהדברים התקבלו על רקע חברי. העדויות של מילצ'ן והעוזרת שלו אומרות את זה".

לפי סקר שפורסם מוקדם יותר על ידי חדשות עשר, בעריכתו של הפרופסור קמיל פוקס, בעזרת חברת "פרויקט המדגם" בהנהלתו של ד"ר אריאל איילין, וחברת סטט-נט בהנהלתו של יוסף מקלדה, 50% מאזרחי מדינת ישראל חושבים שראש הממשלה לא צריך להישאר בתפקידו ועליו להתפטר או לצאת לנבצרות.

עוד עולה מהסקר כי 42% חושבים שנתניהו צריך להמשיך כרגיל בעוד ש-8% אינם יודעים. בתוך כך, 53% ענו כי אינם מאמינים שגורמים במשטרה ובמערכת הפוליטית מנסים לעשות הפיכה שלטונית. 34% מאמינים שכן יש ניסיון לבצע הפיכה שכזו. 13% ענו שאינם יודעים.

 סקר חדשות 10
 

סקר חדשות 10( חדשות עשר)

 

סקר נוסף שבוצע על ידי פרופסור קמיל פוקס התייחס לסוגיית בחירות כאשר השאלה שנשאלה היא כיצד תצביעו אם הבחירות היו מתקיימות היום. מהסקר עולה כי מפלגת הליכוד בראשות בנימין נתניהו ניצבת בראש עם 27 מנדטים, שלושה מנדטים פחות ממה שיש להם בכנסת, אבל שלושה מנדטים יותר מהסקר הקודם. מפלגת יש עתיד זכתה ל-25 מנדטים בעוד שהמחנה הציוני, בראשות אבי גבאי, זוכה ב-16 מנדטים בלבד. הבית היהודי זוכה ב-11 מנדטים, כמו גם הרשימה המשותפת.

מרצ זכתה על פי הסקר בשבעה מנדטים כאשר מפלגת יהדות התורה זכתה במספר דומה. ישראל ביתנו זכתה בשישה מנדטים בעוד שמפלגת כולנו וש"ס עם חמישה מנדטים כל אחת.