סקר חדשות עשר: 50% חושבים שנתניהו צריך לעזוב את תפקידו

42% חושבים שרה"מ צריך להמשיך כרגיל. 53% לא מאמינים שגורמים במשטרה ובמערכת הפוליטית מנסים לעשות הפיכה שלטונית. חרף ההמלצות, הליכוד זוכה ב-27 מנדטים ויש עתיד ב-25

ראש ממשלה חשוד בשוחד. 50% מאזרחי מדינת ישראל חושבים שראש הממשלה לא צריך להישאר בתפקידו ועליו להתפטר או לצאת לנבצרות, כך עולה היום (רביעי) מסקר שבוצע על ידי חדשות עשר, בעריכתו של הפרופסור קמיל פוקס, בעזרת חברת "פרויקט המדגם" בהנהלתו של ד"ר אריאל איילין, וחברת סטט-נט בהנהלתו של יוסף מקלדה.

עוד עולה מהסקר כי 42% חושבים שנתניהו צריך להמשיך כרגיל בעוד ש-8% אינם יודעים. בתוך כך, 53% ענו כי אינם מאמינים שגורמים במשטרה ובמערכת הפוליטית מנסים לעשות הפיכה שלטונית. 34% מאמינים שכן יש ניסיון לבצע הפיכה שכזו. 13% ענו שאינם יודעים.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר

רכב צבאי נפגע ממוקש בבקעת הירדן; שבעה נפצעו קל

השמות הנפוצים בישראל: מוחמד ונועם לבנים, תמר ונועה לבנות

טיסת האימים: מכסה המנוע נפל מעל האוקיינוס השקט. צפו

70% ענו שההמלצות לא שינו את עמדתם כלפי החשדות נגד ראש הממשלה בעוד ש-12% ענו שעמדתם השתנתה ו-17% ענו שלא הייתה להם דעה קודמת בנוגע לחשדות.

 סקר חדשות 10
 
 
סקר חדשות עשר
 
 
 סקר
 
 

סקר נוסף שבוצע על ידי פרופסור קמיל פוקס התייחס לסוגיית בחירות כאשר השאלה שנשאלה היא כיצד תצביעו אם הבחירות היו מתקיימות היום?

מהסקר עולה כי מפלגת הליכוד בראשות בנימין נתניהו ניצבת בראש עם 27 מנדטים, שלושה מנדטים פחות ממה שיש להם בכנסת, אבל שלושה מנדטים יותר מהסקר הקודם. מפלגת יש עתיד זכתה ל-25 מנדטים בעוד שהמחנה הציוני, בראשות אבי גבאי, זוכה ב-16 מנדטים בלבד. הבית היהודי זוכה ב-11 מנדטים, כמו גם הרשימה המשותפת.

סקר מנדטים
 
 

מרצ זכתה על פי הסקר בשבעה מנדטים כאשר מפלגת יהדות התורה זכתה במספר דומה. ישראל ביתנו זכתה בשישה מנדטים בעוד שמפלגת כולנו וש"ס עם חמישה מנדטים כל אחת.

סקר מנדטים
 
 

פרשנות: לפי הסקרים - המסרים של נתניהו הועברו

צריך לקחת בחשבון שבמצב עניינים אחר, במקרה שבו היה ראש ממשלה פחות פופולארי, היינו רואים נתונים גבוהים יותר בכל הקשור לשאלת ההתפטרות. בנוסף, המסרים של נתניהו נקלטו בקרב קהל היעד שלו כאשר שליש מהציבור מאמין שיש פה ניסיון הפיכה. הנתון המדובר אף יכול להסביר את תוצאות סקר המנדטים.

נתון מעניין נוסף הוא ש-71% לא שינו את עמדתם בעקבות המלצות המשטרה. מדובר בנתון מדאיג מבחינת המשטרה, שלא הצליחה להשפיע כמעט על דעת הציבור בפרסום ההמלצות.