לוגואים של חברות ZTE ו-וואוויי , רויטרס

ראשי המודיעין בארה"ב: ממליצים לאמריקנים להימנע מוואווי ו-ZTE

בשימוע שנערך בסנאט, התכנסו ראשי גופי המודיעין האמריקנים כדי להתריע מפני מכשירי תקשורת של ממשלות זרות "מחשש לריגול ופעולות זדון". וואוויי: "בעולם סומכים עלינו"

ששה מראשי גופי המודיעין בארה"ב הזהירו את ועדת המודיעין בסנאט אמש (שלישי), מפני שימוש במוצרי וואווי ו-ZTE - או רכישתם. חברי הפורום החריג, שכלל את ראשי ה-NSA, ה-FBI וה-CIA, טענו כי ימליצו לאזרחים שלא לרכוש מכשירים אלקטרוניים מהחברות הסיניות.

 "אנחנו מודאגים עמוקות מהסיכונים הכרוכים בכך שנאפשר לחברה או ישות, המוחזקת בידי ממשלות זרות שאינן חולקות איתנו את סט הערכים שלהן, לצבור כוח בתוך מערכת התקשורת השלנו", אמר מנהל ה-FBI, כריס ריי. "זה מאפשר להן להפעיל כוח או שליטה על תשתית הטלקומוניקציה שלנו, לגנוב מידע או לשנותו בצורה זדונית, ולבצע ריגול מבלי להתגלות".

בחברת וואווי דחו את הטענות. "איננו מהווים סיכון גדול יותר מבחינת סייבר מאשר כל יצרן אחר של מערכות תקשורת או מיחשוב", נמסר מטעמם, "וואווי מודעת לכך שהממשל האמריקני מבצע פעולות שנועדו להגביל את עסקינו בשוק האמריקני. ב-170 מדינות שונות ממשלות ולקוחות סומכים עלינו".

בחודש הקודם, זעם ריצ'רד יו, מנכ"ל וואוויי, על ספקי הסלולר האמריקנים, בטענה שאלה מונעים מלקוחותיהם בחירה. בשימוע שנערך אמש, ביקשו ראשי המודיעין האמריקנים לשבח את החברות המקומיות על התנגדותם המאופקת לחברות הסיניות.