ארה"ב: "תכנית השלום של טראמפ בשלבים מתקדמים"

שר החוץ טילרסון נפגש עם מקבילו הירדני בעמאן. "הנשיא מחויב להסכם השלום במזרח התיכון", אמר. על ההתפשטות האיראנית בסוריה: "טהרן חייבת להסיג את צבאה"

תכנית השלום האמריקנית: שר החוץ האמריקני, רקס טילרסון, נפגש בצהריים (רביעי) עם מקבילו הירדני  נאסר ג'ודה בעמאן, כחלק מביקורו במזרח התיכון. במהלך הפגישה התייחס טילרסון למצב במזרח התיכון בכלל, ולתכנית השלום של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ.

"התכנית נמצאת בשלבים מתקדמים", אמר, "הנשיא מחויב להסכם השלום במזרח התיכון. עם זאת, ברור לו שסוגיית ירושלים תלויה בהחלטת שני הצדדים, הישראלי והפלסטיני". בתגובה אמר ג'ודה, כי "ירדן לא רואה במדינה האחת כפתרון אפשרי לסכסוך".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

בפעם השנייה ביממה: נעצרו פלס' שנשאו מטען ליד בית משפט צבאי

בשורה לישובי הדרום: רכבת לילית בין באר שבע לתל אביב

התחזית: בהמשך השבוע התחממות; גשם רק בשבת

המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי
 

"ארה"ב צריכה להסיג את כוחותיה". חמינאי (ללא קרדיט)

 


טילרסון התייחס גם לנעשה בסוריה ולבנון, ולהתבססות האיראנית באיזור. "איראן צריכה להסיג את כוחותיה מסוריה", אמר, "תקרית המל"ט בישראל היא הוכחה שהנוכחות האיראנית רק מפירה את היציבות באזור". בתגובה אמרו באיראן כי ארה"ב היא שצריכה לצאת מהאיזור. "הנוכחות שלנו היא זו הלגיטימית", אמר המנהיג העליון, עלי חמינאי. 

ביום שלישי האחרון שוחח טראמפ עם מקבילו הרוסי ולדימיר פוטין אודות הסכסוך הישראלי פלסטיני, בטרם פגישתו של האחרון עם יו"ר הרשות, אבו מאזן. בשיחה הודיע פוטין כי הוא ייפגש עם יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, וטראמפ אמר לו כי "זוהי העת לעבוד לקראת הסכם שלום בר קיימא בין ישראל לפלסטינים", נכתב בהודעה. יש לציין כי אתמול אמר אבו מאזן בפגישה עם פוטין כי הפלסטינים "מסרבים לשיתוף פעולה עם ארה"ב כמתווך יחיד במשא ומתן עם ישראל