אמסלם נגד לפיד: "שטינקר קטן, משתמט, מי יישב איתך?"

יו"ר הקואליציה תקף במלים קשות את יו"ר יש עתיד, שמסר עדות בתיק 1000. "אותי לימדו - דודי, לא מלשינים". לפיד: "כמו כל אזרח שומר חוק, מסרתי עדות קצרה"

סערת המלצות המשטרה נגד ראש הממשלה: יו"ר הקואליציה, דוד אמסלם, תקף אמש (שלישי) במלים קשות את יאיר לפיד, יושב ראש יש עתיד ולשעבר שר האוצר בממשלת נתניהו - זאת לאחר שהתברר כי לפיד שימש כעד בתיק 1,000, המתאר את היחסים בין נתניהו לארנון מילצ'ן.

סערה במערכת הפוליטית: "לא כשיר לכהן"; "נסיון הפיכה"

מעל דוכן הכנסת, אמר אמסלם על לפיד: "אותי לימדו - 'דודי, לא מלשינים'. זה לא סיגר מחבר, שהלכת להלשין. זה כספי מדינת ישראל. כן, זה בעצם הערכים של יש עתיד. אני בז לערכים האלה. ועוד אתה חולם להיות ראש ממשלה? שאלתי את עצמי, אתה יודע מה? אם תיבחר או לא, זה מדע בדיוני אבל נגיד שכן. איזה מסר אתה מעביר לילדים שרוצים להתגייס לצה"ל. הבת שלי היתה בצאלים, אתה לא ראית את צאלים אפילו לא בתמונות. איזה מסר אתה מעביר לנוער במדינת ישראל? אבוא לבית הספר, אגיד להם תלכו לעיתון 'במחנה'? גם לא צריך כל כך מדים, אולי אפשר ללכת עם סנדלים בקיץ ומכנס קצר? אלה הערכים של יש עתיד? אני בז להתנהגות שלך שנחשפתי אליה היום, שאתה באמת שטינקר קטן".

אמסלם הוסיף: "אתה מקבל משכורת של 40 ומשהו אלף שקל חודש ואתה לא מגיע לשעה לכנסת, לוקח כספי מדינה ומטייל בכל העולם בבתי מלון מפוארים ועושה את עצמך כשר החוץ של מדינת ישראל. מי בכלל יישב איתך?".

לפיד: "אדם שנגדו תלויות האשמות כבדות כל כך לא יכול להמשיך כראש ממשלה"

לפיד הגיב: "בעקבות חקירת תיק 1000 פנתה אלי המשטרה וביקשה ממני למסור עדות על תקופתי במשרד האוצר. כמו כל אזרח שומר חוק במדינת ישראל מסרתי להם עדות קצרה שנגעה לנסיון להרחיב את "חוק מילצ'ן" ל-20 שנה. אדגיש שלמרות כל הלחצים סירבתי להעביר את החוק. במקרה זה, כמו במקרים אחרים, 'יש עתיד' הייתה המחסום האחרון בפני השחיתות השלטונית. מול פוליטיקאים שעסוקים רק בעצמם ובטובתם.   


"גם אם החוק היבש אינו מחייב את ראש הממשלה להתפטר, במדינה מתוקנת אדם שנגדו תלויות האשמות כבדות כל כך, שחלקן הגדול אינו מוכחש, אינו יכול להמשיך לכהן כראש הממשלה המופקד על בטחונם ושלומם של אזרחי ישראל. אין שום דרך לנהל מדינה בזמן שאתה נאבק בחשדות כבדים כל כך".

גורמים מיש עתיד מסרו לחדשות עשר כי מילצן ביקש מלפיד לקדם את החוק ולפיד סירב. "כעבור זמן נתניהו שאל את לפיד האם כבר דיבר עם מילצן ואמר לו שהוא תומך בחוק. לפיד השיב שהוא מסרב כי זה חוק לא טוב".

חברו של לפיד ל"יש עתיד", ח"כ מיקי לוי, הגיב לדבריו של אמסלם: "זו אמירה עבריינית כמו שאני מכיר ממשפחות הפשע. לפיד נקרא לעדות ואם המשטרה תזמן אותו לתת עדות נוספת, לפיד הוא אזרח שומר חוק ויעשה את מה שיבקשו. אמירות הליכוד הן קשקוש. ככה מתנהגים עבריינים - 'הוא אומר, הוא הלך לתת עדות'. לפיד נהג כשורה כמו כל אזרח שנקרא על ידי מערכת אכיפת החוק, כפי שהוא מחויב לתת במדינה שומרת חוק".

חברי הכנסת דוד אמסלם ויאיר לפיד
 

חברי הכנסת דוד אמסלם ויאיר לפיד (דוברות הכנסת, דוברות יש עתיד )

 

שר הבריאות יעקב ליצמן הוסיף: "לפיד התגלה הערב בבושתו הציבורית, כשהוא ממשיך גם כעת את ניסיון ה׳פוטש׳ נגד רה”מ, אותו ניסה להוביל כבר ב-2014, בגינו אף הודח מתפקידו הכושל באוצר. אני מחזק את ידי ראש הממשלה נתניהו, מאמין בחפותו ומאחל לממשלה שבעזרת השם תסיים את ימיה כחוק לטובת אזרחי ישראל.