שרידי מטוס הסופה שננטש והתרסק , חדשות עשר - צילום מסך

סוריה: לישראל צפויות הפתעות נוספות אם תפעל בשטחנו

יועץ שר החוץ אמר כי "לסוריה יש ביטחון מלא שהתוקף יופתע. חשבו שבעקבות המלחמה לא נוכל להתמודד". מוקדם יותר אמר ליברמן: "זה הזמן לנשוך ולא לנבוח, אם נצטרך - ננשך"

  • פורסם ב:
  • 13/02/2018 14:01
  • |
  • עודכן ב:
  • 13/02/2018 14:01
  • |
  • כתבים:
  • החדשות 13

בווידאו: ליברמן בצפון: "זה הזמן לנשוך ולא לנבוח, אם נצטרך - ננשך חזק"

עוזר שר החוץ הסורי איימן סוסה התייחס היום (שלישי) להסלמה בצפון ואמר: "יש לי ביטחון מלא שהתוקף יופתע מאוד. הוא חשב שבגלל המלחמה שסוריה נחשפה אליה במשך שנים היא לא תוכל להתמודד. אם ירצה אלוהים הם יראו הפתעות נוספות בכל פעם שינסו לתקוף את סוריה".

מפקד משמרות המהפכה, מוחמד עלי ג'עפרי, התבטא גם הוא בנושא. "הפלת המטוס הישראלי על ידי סוריה הוא תוצאה של אמונתה ב'התנגדות'", אמר. עוד היום אמר שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב כי ארה"ב פועלת באופן חד צדדי ומסוכן בסוריה, שמסכן את שלמותה הטריטוריאלית של המדינה. 

שרידי מטוס הסופה שננטש והתרסק

שרידי מטוס חיל האוויר שננטש והתרסק בצפון ( חדשות עשר - צילום מסך)

 


כתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: פעוט בן שנתיים נפל מהחלון - וניצל על ידי שכניו

טראמפ לפוטין: זו העת לעבוד על הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים

במשטרה בודקים: האם נתן אשל הוא איש הקשר בין נתניהו לסוריאנו?

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס מוקדם יותר לאירועי שבת האחרונה:"השתדלתי לא לדבר בימים האחרונים. אני לא חושב שזה הזמן לדבר, אלא לעשות", אמר ליברמן במהלך ביקור בקריית שמונה. "אנחנו עסוקים בעשייה נחושה ואחראית. אנחנו לא מקבלים שום מגבלות. פעלנו בנחישות ולכל צעד שאנחנו עושים, קודמת עבודה רבה. הכול צריך להיעשות באופן מדויק, מתוכנן ומחושב. נגיב על כל פרובוקציה. נמשיך להגן על האינטרסים הביטחוניים החיוניים שלנו. אם לעשות פרפראזה על הפתגם הידוע - 'זה לא הזמן לנבוח, אלא לנשוך' - אנחנו ננשך חזק, אני מקווה שלא נצטרך לעשות את זה".

ליברמן התייחס גם לקשר הדיפלומטי מול רוסיה. "זה קשר שמוכיח את עצמו", אמר שר הביטחון, "זה קשר יעיל, גם כשאנחנו לא מסכימים עצם העובדה שיש דיאלוג פתוח וכן מונע הרבה חיכוכים מיותרים, זה ברור שלכל צד יש אינטרסים משלו, כל צד רואה את התמונה אחרת, אבל יחד עם זה בשנים של מלחמת אזרחים בסוריה הצלחנו להימנע מחיכוך ישיר וזה גם הישג בפני עצמו".

ליברמן בקרית שמונה

"אם נצטרך ננשך". ליברמן (ללא קרדיט )

 

בנוסף ציין ליברמן את נושא מיגון העורף בצפון: "סיכמתי עם שר האוצר, הקצבנו 150 מיליון שקל, מחוץ לכל התקציב, לנושא של מיגון העורף פה בצפון וזו בהחלט אחת הסוגיות שאנחנו בוחנים כרגע בסיור הזה".

השר התייחס גם להתנהגות ארה"ב סביב המצב בחזית הצפון: "ארה"ב פועלת לפי האינטרסים שלה, זו בעלת הברית הכי חשובה אסטרטגית שלנו, ראינו גם לאחר הפעולה לפני כשלושה ימים שארה"ב התייצבה בגלוי, נתנה גב למדינת ישראל ואנחנו מודים על כך. הם לא מבקשים את העצות שלנו וקטונתי מלתת להם עצות איך לנהל את ענייני הביטחון ומדיניות החוץ שלהם, אבל בהחלט אנחנו מאוד מרוצים מהגיבוי שארה"ב נתנה למדינת ישראל".