גבאי נגד מנהיגי הציונות הדתית: "הרבנים מסיתים - ואתם שותקים"

יו"ר המחנה הציוני תקף את ההתבטאויות האחרונות של רבני הציונות הדתית, וקרא למנהיגים להתעמת עם הדברים. "בשתיקתכם, אתם מעמיקים ומרחיבים את הקרע בעם"

יושב ראש המחנ"צ אבי גבאי תקף היום (שלישי) בחריפות את מנהיגי הציבור הדתי-לאומי נוכח שתיקתם לטענתו על הקצנת המנהיגים הפוליטיים והרבניים של הקהילה, במהלך כנס ירושלים. "בשנים האחרונות, בכל נקודת מחלוקת בחברה הישראלית, בולטת נוכחות הרבנים החרד"לים. והיא בולטת, לצערי, בעיקר כשהיא מפלגת, מקצינה, מדירה ומסיתה", אמר גבאי. 

"כאשר ראש מכינה קדם צבאית, מאשים את הצבא שהוא מגייס בנות והופך אותן ללא יהודיות - הם שותקים", פירט גבאי את תלונותיו נגד המנהיגים של הציבור הדתי-לאומי, "כאשר אותו רב משפיל את הקהילה הלהט״בית: כן, הגיע הזמן שתכירו במציאות. להט"בים נמצאים גם אצלכם בקהילות, והם לא פחות טובים מאף אחד אחר - הם שותקים. בעידן בו נשים – הבנות שלכם – חובשות את ספסלי בית המדרש, בא רב שמחנך אלפי תלמידים ומדבר על 'נחיתותה הרוחנית והאינטלקטואלית של האישה' - גם אז הם שותקים. כאשר רב עיר, בעזות מצח, קורא לפיטוריו של הרמטכ״ל על רקע הקמת יחידות מעורבות - הם שותקים. כאשר אותו רב עיר קורא לציבור שומעיו, שלא להשכיר דירות לערבים – הם שותקים".

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: פעוט בן שנתיים נפל מהחלון - וניצל על ידי שכניו

סוכן התחזה לחייל: מקורבים לדומרני נעצרו יחד עם עשרות חשודים

הנשק שנגנב בניסיון הלינץ' הוחזר; חשד לפשע שנאה בשומרון

"הממשלה מאשרת פעם אחר פעם חוקים, שנועדו לשמר את הקואליציה, במחיר של פלגנות, של הרס הדמוקרטיה, של פגיעה באורח החיים של מיליוני ישראלים - הם שותקים", הוסיף גבאי, "אישי ציבור מ'הצד הפוליטי הנכון' נחשדים בעבירות חמורות. עבירות של שחיתות אישית, נהנתנות, קבלת טובות הנאה והשחתה של אמות המוסר של השירות הציבורי - גם אז הם שותקים".

"גם כאשר ראש ממשלה ושרים מסיתים נגד מחצית מהעם היהודי ומדביקים להם כינויים של בוגדים ואויבים - הם שותקים", המשיך יו"ר המחנ"צ,    "השתיקה הזו הדהדה בימי אוסלו, והגיעה לשיא לפני רצח רבין. אולי אז עשיתם את חשבון הנפש הציבורי, אבל זה עבר לכם ברגע שחזרתם לעמדת כוח. כאשר מיליוני יהודים מהזרמים הקונסרבטיביים והרפורמים מודרים מרחבת הכותל, והופכים בידי ממשלת ישראל ליהודים סוג ב' – הם לא רק שותקים, הם לוקחים חלק פעיל בהקצנה הזו, שאין מאחוריה הלכה כלשהיא. הרי גם רב הכותל וגם אביחי מנדלבליט המליצו על המתווה המדובר".


 רבה הראשי של צפת, הרב שמואל אליהו

קרא לא להשכיר דירות לערבים. רב העיר צפת, שמואל אליהו( ישיבת מבשר שלום)

 

בסיום דבריו פנה גבאי לקהל ואמר כי יכול להיות להם תפקיד מכריע בציבוריות הישראלית: "בשתיקתכם, אתם נותנים תוקף לדברים החמורים האלה. ובכך אתם מעמיקים ומרחיבים את הקרע בתוך עם ישראל. אתם, השותקים. חייבים להשמיע קולכם ולעצור את המגמות המסוכנות שהלכו וגברו כאן. הרימו את קולכם והשמיעו אותו לכם, הרבנים, יכול להיות תפקיד מרכזי בהפיכתנו לחברת מופת".