האחיות שהתלוננו על המורה שנעצרה: "היא היוותה איום על ילדים"

האחיות שמתגוררות באוסטרליה והתלוננו שמלכה לייפר תקפה אותן מינית כשהייתה מורתן הגיבו לראשונה על מעצרה לחדשות עשר: "הוקל לנו, מקוות שהליך ההסגרה יתקדם מהר"

שלוש האחיות שהתלוננו כי מלכה לייפר, המתגוררת כיום בשומרון, תקפה אותן מינית בעת שהיתה מורתן בבית ספר באוסטרליה הגיבו לראשונה על מעצרה לחדשות עשר: "היא היוותה איום על ילדים, אנחנו מקווות שהליך ההסגרה יתקדם במהירות".

פרשת ההתעללות לכאורה נחשפה לראשונה בחדשות עשר בסדרת כתבות של ינון מילס ושקד טורם ב"המגזין עם אושרת קוטלר". לא פחות מ-8 תלמידות העידו בפני הנהלת בית הספר, על כך שהטרידה אותן מינית. בתביעה שהגישה אחת מהן, דסי ארליך, היא טענה כי לייפר אנסה אותה בעשרות הזדמוניות שונות לאורך שנים.

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

תיעוד: פעוט בן שנתיים נפל מהחלון - וניצל על ידי שכניו

הנשק שנגנב בניסיון הלינץ' הוחזר; חשד לפשע שנאה בשומרון

תיעוד: דובת קוטב ובנה מסכנים את חייהם בשביל אוכל

האחיות ניקול מאייר, אלי אספר וארליך סיפרו כי אתמול לאחר מעצרה של לייפר קיבלו הודעה על כך ושהן "נדהמנו והיינו נרגשות. אנחנו מקוות שזה יישאר ככה כדי שלא יהיה לך סיכוי לפגוע בעוד אנשים. אנחנו מחכות שהליך ההסגרה יחזור לבית המשפט ויתחיל מחדש".

 האחיות מאוסטרליה שהתלוננו על המורה מהשומרון

האחיות מאוסטרליה שהתלוננו על המורה מהשומרון( ללא קרדיט)

 

אתמול נעצרה לייפר בחשד לשיבוש הליכי משפט, בידוי ראיות והתחזות. בעקבות המעצר, המחלקה הבינלאומית בפרקליטות ביקשה לחדש את הליך ההסגרה של לייפר לאוסטרליה. היום הוארך מעצרה ביום אחד, ומחר ייערך דיון בהליך ההסגרה. היא נמלטה לארץ לפני עשר שנים לאחר שנחשדה ב-74 עבירות מין בתלמידותיה, באוסטרליה.

בעבר ביקשה פרקליטות המדינה להסגיר את לייפר לאוסטרליה, שם היא מבוקשת, אך ההליך הופסק שכן נמצאה לא כשירה לעמוד לדין. במהלך השנה החולפת התעורר חשד כי לייפר מתחזה ומעמידה פנים שהיא סובלת ממחלת נפש כדי להתחמק מהליך ההסגרה ולכן החלה החקירה בנושא.