כלב זועם, גטי אימג'ס

אופקים: בת 8 הותקפה ע"י 10 כלבים משוטטים ונפצעה בינוני

הילדה שנמצאה ע"י כוח משטרה סמוך ליער בעיר, הועברה לביה"ח סורוקה כשהיא סובלת מנשיכות ברגליה ובראשה. בית החולים: "הילדה הועברה לטיפול במיון כירורגי"

  • פורסם ב:
  • 12/02/2018 18:19
  • |
  • עודכן ב:
  • 12/02/2018 18:19
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

ילדה בת 8 נפצעה בינוני לאחר שעשרה כלבים משוטטים תקפו אותה היום (שני) סמוך ליער באופקים, בזמן שטיילה עם סבתה. צוות מד"א שהגיע למקום העניק לה טיפול רפואי ופינה אותה עם פציעות מנשיכות ברגליה ובראשה לבית החולים סורוקה שבבאר שבע. מבית החולים נמסר כי "הילדה הועברה לטיפול במיון כירורגי". בהמשך, מצבה השתפר והוגדר קל-בינוני.

כוח משטרה שהגיע למקום הבחין בילדה כשהיא שרועה על הרצפה כשמספר כלבים תוקפים אותה. לרכב המשטרתי לא הייתה גישה, והשוטרים, שלא רצו לירות כדי לא לסכן את הילדה, פתחו בריצה והשליכו אבנים במטרה להבריח את הכלבים. הם נותרו עם הילדה עד שהגיע צוות מד"א וליווה אותה לבית החולים סורוקה, שם פגשה את משפחתה. מבדיקה ראשונית עולה כי הכלבים שנשכו את הילדה שייכים לחווה הסמוכה לעיר וכי הכלבים חוסנו נגד כלבת לפני שבועיים.

עוד כתבות בחדשות עשר >>

קצבת הנכים אושרה בוועדת הכנסת - תעמוד על 3,700 שקלים

נתניהו: אני מדבר עם האמריקנים על אפשרות לסיפוח ההתנחלויות

תחקיר ג'נין: הווייז לא תופעל כראוי, המשטרה הפלס' נאבקה בהמון

כלב זועם
 

אילוסטרציה (Getty Images) )

 

יחיאל תורג'מן, חובש רפואת חירום במד"א ואדר לסרי, פרמדיקית מד"א שהגיעו לזירה סיפרו: "ראינו בתוך רכב משטרתי ילדה כבת 8, השוטרת הגנה עליה וניסתה להרגיע אותה. הילדה הייתה נסערת וסבלה מפצעי נשיכות בכל הגוף. סיפרו לנו שלהקה של 10 כלבים משוטטים  תקפו ונשכו אותה, הענקנו לה טיפול רפואי תוך שאנחנו מרגיעים אותה ופינינו אותה לבית החולים כשמצבה בינוני ויציב".

אמה של הילדה  אמרה הערב בבית החולים סורוקה: "הייתי בדרך מהעבודה הביתה ופתאום אמי התקשרה ואמרה שנשכו את חנה שלנו. היא הייתה עם ילדים, הם ברחו והיא נשארה לבד. כנראה שהתקרבה אליהם, אני לא יודעת למה הם רצו אחריה ותקפו אותה. כנראה שאחת השכנות ראתה את התקיפה מהחלון והזמינו אמבולנס".

השוטרת רס"ל יעל אדרי מתחנת אופקים שהצילה את הילדה, שחזרה את שהתרחש: "התקבל אירוע על ילדה קטנה שהותקפה על ידי קבוצת כלבים. חברתי למודיעה והגעתי למקום והבחנתי בקבוצת כלבים שתוקפים אותה. פתחתי את הדלת של הניידת ופתחתי בריצה לעבר הילדה. היא הייתה שרועה על הרצפה ולא יכלה לזוז. נאבקנו עם הכלבים כדי להוציא אותה. הכלבים ניסו לתקוף גם אותי. הרמתי אותה ורצתי למד"א. זרקתי לעברם אבנים ונחלצנו שתינו מהאירוע. ליוותי אותה לביה"ח עד שאימא שלה שתגיע. הילדה הייתה גיבורה ואלופה ונאבקה על חייה. אני מאחלת לה החלמה מהירה. הייתה לי הזכות להציל חיי אדם. הילדה הייתה בהלם. כשהגעתי לבית החולים האימא של הפסיקה לחבק אותי ולהודות לי. אם לא הייתי מגיעה בדקות הראשונות הילדה פשוט לא הייתה קיימת".