מלכה לייפר, החשודה בעבירות מין באוסטרליה, צילום מסך

חשד שזייפה מחלת נפש: נעצרה מורה המבוקשת בחו"ל על עבירות מין

בעבר נדחתה בקשה להסגרת מלכה לייפר לאוסטרליה, שם היא מבוקשת בחשד לביצוע עבירות מין ב-3 אחיות. כעת נבדק כי היא העמידה פנים כדי להימנע מהסגרה

מלכה לייפר, תושבת השומרון, נעצרה היום (שני) בחשד לשיבוש הליכי משפט בנסיבות מחמירות, בידוי ראיות והתחזות, זאת בתום חקירה סמויה בת חודש. 

בעבר ביקשה פרקליטות המדינה להסגיר את לייפר לאוסטרליה, שם היא מבוקשת בגין חשד לעבירות מין בשלוש אחיות קטינות בזמן ששימשה כמורה ומנהלת בבית הספר בו למדו, אך ההליך הופסק שכן נמצאה לא כשירה לעמוד לדין. סיפורן של המתלוננות נחשף בחדשות עשר, בסדרת כתבות של ינון מילס ושקד טורם ב"המגזין עם אושרת קוטלר". האחיות מסרו היום שהן חשות הקלה וכי מעצרה של לייפר מסיר את האיום הפוטנציאלי שהייתה לילדים ולילדות.

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

דוד גרוסמן זכה בפרס ישראל בתחום ספרות ושירה עברית

רוצח הוריו דניאל מעוז הורשע שבדה ראיות: ניסה להפליל את אחיו

עזרו לחמאס מטורקיה: 2 עצורים שפכו אור על הקשר בין אנקרה לעזה

במהלך 2016  בית המשפט המחוזי הפסיק את הליך ההסגרה לאחר שקבע, בהתאם לחוות דעת מטעם הפסיכיאטר המחוזי, כי החשודה אינה כשירה לעמוד לדין. עוד קבע בית המשפט כי מדי חצי שנה תיבדק בפני וועדה פסיכיאטרית. עד כה הוועדה התכנסה בשלושה מקרים, ובהם נקבע כי האישה אינה כשירה לעמוד לדין.

במהלך השנה החולפת התעורר חשד כי לייפר מתחזה ומעמידה פנים שהיא סובלת ממחלת נפש כדי להתחמק מהליך ההסגרה ולכן החלה החקירה בנושא. במקביל למעצרה חידשה הפרקליטות את הליך ההסגרה בבית המשפט המחוזי בירושלים.

 מלכה לייפר, החשודה בעבירות מין באוסטרליה

מלכה לייפר, החשודה בעבירות מין באוסטרליה (צילום מסך)

 

האחיות שהתלוננו על עבירות המין סיפרו לחדשות עשר כי הגיעו ממשפחה קשה ומרקע של מצוקה: "לא ידענו מהי הטרדה מינית אז, לא ידענו דבר לגבי מין או הגוף שלנו, ולכן לא יכולנו להבין אז מה זה היה. אך האופי של הפעולות שלה היו כמו הטרדה מינית ואונס טיפוסיים".

אחת מהאחיות, דסי ארליך, סיפרה כי "זה התחיל במגע מעל הבגדים ואז עבר למגע מתחת לבגדים והיא חיכתה לתגובתנו, עבורי זה היה שוק מוחלט. היא המשיכה כיוון שלא הגבנו עד שלבסוף הורידה את התחתונים".

האחות אלישבע ספיר, סיפרה לחדשות 10 כי רצתה להבין מדוע לייפר מתעללת בהן מינית: "פעם אחת שאלתי אותה למה היא עושה את זה, ואז היא אמרה לי 'זה יעזור לך כשתתחתני'".