שרידי המטוס הרוסי , ללא קרדיט

תיעוד: המטוס שהתרסק ברוסיה פוגע בקרקע - ומתפוצץ

בסרטון שצולם בסמוך לאתר ההתרסקות של מטוס חברת "סאראטוב איירליינס", ניתן לראות את הדי הפיצוץ מרחוק. על גבי המטוס היו 65 נוסעים ושישה אנשי צוות - כולם נספו

בתיעוד שהתפרסם אמש (ראשון) מהאזור בו התרסק סמוך למוסקבה מטוס חברת "סאראטוב איירליינס" הרוסית, ניתן לראות את הרגעים שלאחר ההתרסקות ואת הדי הפיצוץ.

על גבי המטוס היו 65 נוסעים ושישה אנשי צוות. הוא המריא מנמל התעופה הבינלאומי דומודדובו לכיוון העיר אורסק שבדרום המדינה. הרשויות ברוסיה אישרו כי נמצאו שרידי המטוס, וכי איש אינו ניצל.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

בקבוצה של ביבי: נתניהו הצטרף לאפליקציית המסרים טלגרם

איחרה לחתונת בתה בגלל עיכוב בטיסה - ותובעת פיצוי ענק

פרקליט המדינה יודיע: לא אכריע אם באום אל-חיראן היה פיגוע

 מטוס של חברת סארטוב
 

מטוס של חברת סארטוב( מתוך אתר חברת התעופה של סראטוב)

 

שתי דקות לאחר ההמראה, נעלם המטוס מהמכ"ם של בקרי הטיסה. זמן קצר לאחר מכן - התרסק. הסיבה לאירוע הקשה עדיין אינה ברורה. "המטוס התרסק ליד הכפר ארגונובו", מסר גורם ברשויות ההצלה המקומיות לסוכנות הידיעות הרוסית, "היה סיכוי קלוש למצוא ניצולים".

למרות ההתרסקות, חלה מגמה של שיפור בבטיחות התעופתית בשנה האחרונה. שנת 2017 הייתה באופן רשמי השנה הבטוחה ביותר בעולם התעופה עם 0 הרוגים ו-0 התרסקויות של טיסות מסחריות. עם זאת, כן התרחשו אשתקד תאונות של מטוסים קלים, גם כאן בישראל וגם בקוסטה ריקה, שם בערב השנה החדשה משפחה שלמה נהרגה בהתרסקות מטוס קל.

גם בתחילת השנה שעברה התרסק בקירגיסטן מטוס מטען ענק של "טורקיש איירליינס" מדגם בואינג 747, אז נהרגו 4 אנשי צוות ועוד עשרות על הקרקע. אבל אנחנו, הנוסעים הרגילים, הגענו כולנו בשלום ליעד.