אם שאיחרה לחתונת בתה תובעת את חברת התעופה, חדשות עשר

איחרה לחתונת בתה בגלל עיכוב בטיסה - ותובעת פיצוי ענק

רצף עיכובים בזמני הטיסה ואפילו סיבוב פרסה של המטוס רגע לפני הנחיתה הביא משפחה לנחות מאוחר באילת, וכמעט להחמיץ את חתונת הבת: "הרסתם לנו את הדבר הכי יפה בחיים"

סדרת דחיות ועיכובים בזמני הטיסה הביא משפחה שבסך הכול רצתה להגיע לחתונת הבת באילת לנחות מאוחר בלילה, ולמעשה להחמיץ כמעט לחלוטין את היום המרגש."לא האמנתי שזה קורה. אני ערב שלם לא ידעתי אם אני מתחתנת", אמרה הכלה, הילה אזולאי.

פעם אחר פעם הודיעו הדיילים על דחיית הטיסה מ-11:00 ל-13:00 ואז מ-13:00 ל-16:00. "ניגשתי לנציג של ארקיע וביקשתי שיוציאו את התיקים שלנו ונחשב מסלול מחדש, ביקשתי מונית או מיניבוטס לאילת, אבל הם לא הסכימו. שלושה חודשים אני תופרת את השמלה, היא בתוך בטן המטוס. היינו שבויים של ארקיע", סיפרה אם הכלה, בת שבע שריקי.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

איראן לא הולכת לשום מקום - ומנסה לצרף את חמאס למערכה

פרקליט המדינה יודיע: לא אכריע אם באום אל-חיראן היה פיגוע

אזרחית ישראלית נרצחה בעת שנסעה ברכבה בדרום מקסיקו

אם שאיחרה לחתונת בתה תובעת את חברת התעופה
 

אם שאיחרה לחתונת בתה תובעת את חברת התעופה( חדשות עשר)

 

רק ב-17:45 בערב תוקנה התקלה והמטוס המריא. "אנחנו כבר רואים את המלון שבו החתונה הייתה צריכה להיות ומודיעים לנו ברמקול שהמטוס חוזר בחזרה לשדה התעופה בן גוריון. ראיתי הכל שחור. אני התעלפתי כנראה. כשהתעוררתי הבנתי שמישהי במטוס מאפרת אותי", סיפרה בת שבע.

באולם באילת, החתן והכלה דחו עוד ועוד את החופה. "לא האמנתי. הרגשתי שמישהו מחרב לי את החתונה", אמרה הילה. רק לקראת חצות, אחרי שרוב האורחים רקדו, אכלו ועזבו זכתה המשפחה להתאחד ולחגוג יחד את השמחה.

כעת, בעזרת עמותת "תעופה נבונה", עמותה להגנת נוסעי תעופה, תובעת המשפחה פיצוי של 140 אלף שקלים מחברת ארקיע. "חברת התעופה הציעה פיצוי של 250 שקל לנוסע, לא התחשבו בנסיבות המיוחדות. היו צריכים לחשוב מעבר לחוק היבש", אמר דוד מלובני, מייסד "תעופה נבונה". "הרסתם לנו את הדבר הכי יפה בחיים. זה מה שיש לכם לתת לנו עכשיו?", שאלה בת שבע.


מחברת ארקיע נמסר בתגובה: "החברה מתנצלת על אי הנוחות שנגרמה כתוצאה מנסיבות בלתי צפויות שלא היו בשליטתה. הגם שנוסעי הטיסה אינם זכאים לפיצוי על פי חוק, הסכימה ארקיע לפנים משורת הדין לפצות אותם ב-250 שקלים לכל תובע, הפיצוי המקסימלי על ביטול טיסת פנים".