פינוי הטייסים הפצועים מנפילת המטוס לביה"ח רמב"ם שבחיפה, ביה"ח רמב"ם

בהכרה מלאה: שיפור משמעותי במצב הטייס שנפצע קשה בהפלת המטוס

בביה"ח רמב"ם גמלו את איש צוות האוויר ממכונות ההנשמה. הפצוע הנוסף, שנפצע קל ונשאר בבית החולים בלילה לצורך השגחה, השתחרר. ריבלין: "לא נשלים עם מעורבות איראן"

  • פורסם ב:
  • 11/02/2018 10:12
  • |
  • עודכן ב:
  • 11/02/2018 12:30
  • |
  • כתבים:
  • אלי לוי

הסלמה בצפון: שיפור משמעותי הבוקר (ראשון) במצבו של הטייס שנפצע קשה אתמול בנפילת מטוס חיל האוויר באזור הרדוף שבצפון. בבית החולים רמב"ם שבחיפה גמלו לפני זמן קצר את הטייס ממכונות ההנשמה והוא שב להכרה. מצבו מוגדר עתה בינוני. הטייס השני, שנפצע קל ונשאר בבית החולים בלילה לצורך השגחה, השתחרר לביתו.

בביה"ח היו אופטימיים בשעות האחרונות לגבי החלמתו של הטייס שנפצע קשה והבוקר כאמור, הערכותיהם החיוביות התממשו. אתמול, עם הגעתו לבית החולים, ערכו אנשי הצוות לאיש צוות האוויר בדיקת CT בה זיהו פציעה חודרת בבטנו ובחזהו. הוא הובהל לחדר הניתוח ומצבו יוצב, ולאחר מכן אושפז ביחידה לטיפול נמרץ. הבוקר כאמור, התעורר הטייס מההרדמה.

 הנשיא ריבלין בביקור בביה"ח רמב"ם
 

הנשיא ריבלין מבקר את הטייס שמטוסו הופל (לע"מ)

 

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הגיע לבקר את הטייסים המאושפזים. "העובדה שדיברתי עם הטייס מעודדת, הוא בהכרה מלאה, כאוב, אבל הוא מדבר בצורה ברורה", אמר נשיא המדינה."אנחנו לא מדברים רק על סכנה גרעינית אלא על מדינה תומכת טרור. יש לנו את חיזבאללה בצפון ואת חמאס בדרום ויש היום את איראן, וכולם צריכים להבין שישראל לא תוכל לעמוד מנגד כשאיראן מבקשת את נפשנו ואומרת זאת בפה מלא. צדק ראש הממשלה כשהזהיר מפני כך. יודעים כולם בכל המעצמות ובכל המדינות שאנחנו לא נוכל להשלים עם מעורבותה של איראן בגבולנו".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס למתיחות בצפון בישיבת שרי הליכוד ואמר: "הצבנו קווים אדומים ברורים - פעלנו ונמשיך לפעול לפיהם".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

עידוד צמוד: נבחרת המעודדות של קוריאה הצפונית גונבת את ההצגה

נתניהו: איראן הפרה ריבונותנו - זכותנו וחובתנו להגן על עצמנו

פוטין לנתניהו: להימנע מצעדים שיכולים להוביל לעימות חדש

הנשיא ריבלין והטייס שנפצע קל
 

הנשיא ריבלין והנווט שנפצע קל (לע"מ)

 

בהמשך היום צפויים שרי הקבינט להתכנס ולקבל סקירה ביטחונית על אירועי סוף השבוע. ראש הממשלה נתניהו, כזכור, ביקש מהשרים השונים שלא להתבטא בנושא במהלך השבת. נתניהו הגיב אמש לראשונה לאירועים הביטחוניים החריגים בצפון הארץ. הוא הגן על זכותה של ישראל לתקוף מטרות איראניות בסוריה, ואף הציג זאת כחובה, כתגובה להפרת הריבונות הישראלית על ידי איראן.

הבוקר, יממה לאחר הפלת מטוס חיל האוויר, והתקיפה הישראלית בסוריה, תושבי הצפון התעוררו לשבוע חדש ושקט. השגרה, שנמשכה יש לומר גם במהלך השבת, ממשיכה גם הבוקר. עשרות אלפי מטיילים מתנועות הנוער השונות, בתי הספר, חטיבות הביניים והתיכונים צפויים להגיע במהלך היום לטיוליהם המתוכננים ברמת הגולן ובגליל. 

שרידי מטוס הסופה שננטש והתרסק
 

שרידי מטוס הסופה שננטש והתרסק ( חדשות עשר - צילום מסך)

 

לצד זאת, תושבי האזור מבינים כי הם מתעוררים לבוקר חדש וכי כללי המשחק השתנו. לא עוד חיזבאללה או גורמים שונים בסוריה הם אלו שנמצאים על הגבול, יש אויב חדש - איראן. ראשי הרשויות בצפון רעננו אתמול את הנהלים מול מנהלי המחלקות הרלוונטיות ובחלק מהמועצות פתחו את המקלטים הציבוריים. 

לאור ההתפתחויות, בצה"ל תגברו את מערך ההגנה האווירית באזור.

חיילים בפעולה צבאית (למצולמים אין קשר לכתבה)
 

חיילי צה"ל סורקים את הזירה שבה נפלו חלקי המטוס (ללא קרדיט)

 

יובל אלעד, מזכיר קיבוץ הרדוף, אמר הבוקר כי התושבים חשים שהיה מזל גדול. "הנפילה הייתה בסמוך לבית ספר שהיה סגור בגלל השבת. מקווים שנרד מהכותרות כמה שיותר מהר" סיפר המזכיר. עוד אמר אלעד, כי בקיבוץ הייתה "בהלה בעיקר בשעות הבוקר - ככל שהשעות התקדמו התמונה התבהרה וחזרנו לשגרה. הייתה התרגשות ודרמה אבל בתוך הישוב המשכנו בפעילות".