בוקר מתוח בצפון: צה"ל תגבר כוחות ההגנה האווירית באזור

שבוע חדש נפתח בגזרה הצפונית והשגרה נמשכת. עשרות אלפי בני נוער יפקדו את אתרי הטבע ברמת הגולן ובגליל. לצד זאת, מבינים עתה אנשי האזור כי איראן נמצאת על הגבול

  • פורסם ב:
  • 11/02/2018 07:43
  • |
  • עודכן ב:
  • 11/02/2018 07:43
  • |
  • כתבים:
  • אלי לוי

הסלמה בצפון: אחרי לילה מתוח התושבים הצפון התעוררו בוקר (ראשון) לשבוע חדש ושקט. השגרה, שנמשכה יש לומר גם במהלך השבת, ממשיכה גם הבוקר. עשרות אלפי מטיילים מתנועות הנוער השונות, בתי הספר, חטיבות הביניים והתיכונים צפויים להגיע במהלך היום לטיוליהם המתוכננים ברמת הגולן ובגליל.

לצד זאת, תושבי האזור מבינים כי הם מתעוררים לבוקר חדש וכי כללי המשחק השתנו. לא עוד חיזבאללה או גורמים שונים בסוריה הם אלו שנמצאים על הגבול, יש אויב חדש - איראן. ראשי הרשויות בצפון רעננו אתמול את הנהלים מול מנהלי המחלקות הרלוונטיות ובחלק מהמועצות פתחו את המקלטים הציבוריים.

לאור ההתפתחויות, בצה"ל תגברו את מערך ההגנה האווירית באזור.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בצל אולימפיאדת החורף: הנשיא מון הסכים לפגישה בפיונגיאנג

התחזית: ירידה ניכרת בטמפרטורות, הגשם יחזור ביום שני

פוטין לנתניהו: להימנע מצעדים שיכולים להוביל לעימות חדש

 למרות ההסלמה בצפון, מטיילים ממשיכים להגיע לאזור
 

למרות ההסלמה בצפון, מטיילים המשיכו להגיע לאזור (סיגל גולדמברג)

 

יובל אלעד, מזכיר קיבוץ הרדוף, אמר הבוקר כי התושבים חשים שהיה מזל גדול. "הנפילה הייתה בסמוך לבית ספר שהיה סגור בגלל השבת. מקווים שנרד מהכותרות כמה שיותר מהר" סיפר המזכיר. עוד אמר אלעד, כי בקיבוץ הייתה "בהלה בעיקר בשעות הבוקר - ככל שהשעות התקדמו התמונה התבהרה וחזרנו לשגרה. הייתה התרגשות ודרמה אבל בתוך הישוב המשכנו בפעילות".

בתוך כך, למרות האירועים הביטחוניים, עשרות אלפי מטיילים פקדו אתמול את אתר החרמון ואת שמורות הטבע ברמת הגולן. מטיילים רבים הגיעו לתצפית על הגולן בעין זיוון וסקרנים אף הצטלמו עם שרידי המטוס שהתפזרו בעמק יזרעאל. 

בשעה שבע בבוקר אתמול, פחות משעתיים אחרי יירוט המל"ט האיראני ושרשרת נפילות טילי הנ"מ הסורי בצפון, השתרך תור ארוך באתר החרמון. מיקי ענבר דוברת האתר אמרה: "ברגע שאישרו לנו לפתוח את האתר - עשינו זאת. יש עדיין שלג למבקרים שרוצים לבוא ולהשתעשע".

תור ארוך השתרך באתר החרמון
 

תור ארוך השתרך באתר החרמון (חדשות עשר)

 

משפחת סאלם מקריית גת, שהייתה בין אלפי המטיילים שהגיעו לעין זיוון כדי לצפות בקונייטרה, אמרה כי "שמענו את האזעקה, אבל ממה יש לפחד? אנחנו חיים במדינה שמוקפת אויבים וצריך לקחת הכל בפרופורציה. לא צריך לפחד מכל אזעקה".

גיורא זלץ, ראש המועצה האזורית הגליל העליון, אמר כי "משמעות החיים כל כך קרוב לגבול היא שאנחנו יודעים ויכולים לעבור מהר מחירום לשגרה ומשגרה לחירום. הבוקר היינו במצב חירום ועכשיו אנחנו בשגרה".

גם שרידי מטוס שהתפזרו בעמק יזרעאל הפכו לאטרקציה תיירותית, כשמטיילים מיהרו להנציח את עצמם על רקע זירת ההתרסקות. גורם בכיר בצה"ל אמר לחדשות עשר כי "העובדה שהצלחנו לשמור על השגרה בכל אתרי הטיולים והנופש בצפון היא תעודת כבוד לאזרח הישראלי".