ראש ממשלת הודו מודי ברמאללה: "ערפאת היה מגדולי המנהיגים"

נרנדרה מודי, ראש ממשלת הודו, מקיים ביקור ברשות הפלסטינית, נפגש עם היו"ר אבו מאזן, הצהיר "אנו מקווים שפלסטין תהפוך למדינה חופשית", ושיבח את מנהיג העבר ערפאת

נרנדרה מודי הפך היום (שבת) לראש ממשלת הודו הראשון המבקר ברשות הפלסטינית, שם פגש את יושב ראש הרשות אבו מאזן, וביקר בקברו של ראש הרשות לשעבר יאסר ערפאת, שם הניח זר.

מודי הגיע במסוק מירדן ללשכתו של אבו מאזן, וקיבל מדליה מראש הרשות "כהוקרה על מנהיגותו החכמה ומאמציו לקדם את היחסים ההיסטוריים בין מדינת פלסטין לרפובליקה ההודית".

בסוכנות הידיעות הצרפתית מדווח כי המחווה מגיעה לאחר ביקורי הגומלין של מודי אצל ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, וביקורו של נתניהו בהודו, במאמץ לאזן את תדמיתה של המדינה. "הבטחתי שוב לנשיא עבאס שהודו מבטיחה לדאוג לאינטרסים של העם הפלסטיני. הודו מקווה שפלסטין תהפוך בקרוב למדינה חופשית, בדרכי שלום. יחסינו ההיסטוריים עם הודו עמדו במבחן הזמן, האינטרסים שלהם תמיד זכו לתמיכתנו ונשמרים בראש סדר העדיפויות של מדיניות החוץ שלנו".

עבאס, שדיבר לצד מודי, אמר כי השניים שוחחו "על שבירת המבוי הסתום, בעקבות הכיבוש הישראלי של אדמותינו והשיתוק הפוליטי שנבע מהחלטת טראמפ על ירושלים והפליטים". לדבריו, "אנחנו בונים על תפקידה של הודו ככוח בינלאומי בעל יוקרה ומשקל משמעותיים. כוחה העולה, אסטרטגית וכלכלית, יכול לתרום להשגת שלום צודק באזורנו".