רוסטיס גוביץ', חדשות עשר

"רוצים לזרוק אותי מהגג": מה הוביל באמת למותו של הנער רוסטיס?

לפני כ-4 שנים, נמצאה גופתו של בן ה-14 בעיר והחוקרים קבעו שמדובר בהתאבדות. שיחה שערך למוקד 100, שאותה המשטרה סירבה לשחרר, מעלה סימני שאלה רבים לגבי נסיבות המוות

  • פורסם ב:
  • 09/02/2018 23:43
  • |
  • עודכן ב:
  • 09/02/2018 23:43
  • |
  • כתבים:
  • אילה חסון

תעלומה במגדל העמק: לפני 4 שנים וחצי, נמצאה גופתו של רוסטיס גוביץ' מוטלת למרגלות בניין בעיר. המשטרה קבעה כי מדובר בהתאבדות, אך שיחה שערך למוקד 100, רגעים לפני מותו, ושאת הקלטתה סירבה המשטרה לשחרר במשך שנים – מעלה סימני שאלה רבים לגבי נסיבות המוות.

מוקד 100: "שלום מדבר עזרא, במה אני יכול לעזור?".

רוסטיס: "סליחה משטרה?".

מוקד 100: "כן".

רוסטיס: "אתם יכולים מהר להגיע לנחל צבי 28?".

מוקד 100: "מה זה?".

רוסטיס: "אתם יכולים מהר להגיע לנחל צבי 28? רוצים להרוג אותי".

מוקד 100: "רק רגע רק רגע, אני אקח ממך את כל הפרטים דקה. לאיזה מקום? נחף?".

רוסטיס: "נחל צבי".

מוקד 100: "נחל צבי, איפה זה נחל צבי?".

רוסטיס: "במגדל העמק".

מוקד 100: "מי רוצה להרוג אותך?".

רוסטיס: "לא יודע רוצים לזרוק אותי מהגג. לא יודע... אנשים עם מסיכות".

מוקד 100: "רק רגע, רק רגע, רק רגע, שנייה אחת, דקה אחת, רק רגע".

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

תיעוד הלחימה בסוריה: ילדים מחולצים מבעד להריסות סמוך לדמשק

הרצח בברנוער ועקיצה לעבר אלשיך: ניצב אדרי בריאיון פרישה

ישראל לפולין: אם אינכם מוכנים לתקן החוק, אל תשלחו משלחת לי-ם

לאחר חילופי דברים אלו, השיחה התנתקה. דקות יקרות לאחר מכן, הקפיצה המשטרה ניידת, אך לא לרחוב נחל צבי אלא לרחוב השקד 11 - הכתובת הישנה של משפחת גוביץ' מלפני עשר שנים. משם הוקפצה הניידת לרחוב קדש 11, שם בכלל יש גן ילדים. בכל הזמן היקר הזה, מוטל רוסטיס על המדרכה כשהוא עדיין בחיים.

 רוסטיס גוביץ'
 

רוסטיס גוביץ'( חדשות עשר)

 

מה שקרה לפני שיחת הטלפון של רוסטיס למוקד 100 ועד לסיום הטרגי של האירוע נותר בגדר תעלומה. קשה להבין איך למרות שיחת הטלפון הדרמטית שבה רוסטיס מספר בקול היסטרי שמנסים לחסל אותו, קצין המשטרה קובע בשטח שמדובר בהתאבדות. הוא קובע זאת אפילו לפני שהמעבדה לזיהוי פלילי הגיעה לזירה.

במשך הזמן שחלף מאז ההתאבדות לכאורה, התחננו בני משפחת גוביץ' בפני המשטרה לקבל את הקלטת השיחה של רוסטיס למוקד 100, אך לא זכו לשמוע אותה.

מטעם משטרת ישראל נמסר בתגובה: "המשטרה משתתפת בצערה של המשפחה, אולם הניסיון לטעון כנגד המשטרה במקרה זה פסול וחוטא לאמת. עם קבלת הדיווח ובעקבות ניתוק השיחה, פעלה המשטרה מיד לאיתורו תוך שהוזעקו כוחות משטרה למספר כתובות בעיר במקביל. חקירת נסיבות מותו של המנוח בוצעה במקצועיות וביסודיות, במסגרתה נחקרו עשרות. זירת האירוע נבדקה ביסודיות על ידי חוקרי זירה, ובהמשך גופת המנוח נשלחה לנתיחה במכון לרפואה משפטית. בסיומה של החקירה המורכבת שארכה חודשים רבים, ועל בסיס חומר הראיות שנאסף וחוות דעת מקצועיות - נקבע שמותו של המנוח לא נגרם כתוצאה מאירוע פלילי, והודעה על כך נמסרה לבני משפחתו בהתאם".