ילד מחולץ מהריסות בסוריה, צילום מסך

תיעוד הלחימה בסוריה: ילדים מחולצים מבעד להריסות סמוך לדמשק

הפסקת האש בין אסד למורדים קרסה וגורמים באופוזיציה מדווחים על מאות הרוגים מתקיפות אוויריות של הצבא הסורי. לרשתות החברתיות הועלו ביממה האחרונה תיעודים קורעי לב

הלחימה בסוריה נמשכת: בארבעת הימים האחרונים קרסה הפסקת האש בין אסד למורדים באזור א-רוטה א-שרקייה שבסביבת דמשק. על פי מקורות באופוזיציה הסורית, מהתקפות שביצע צבא אסד במקום נהרגו כ-230 בני אדם, ביניהם עשרות ילדים. ברשתות החברתיות הופצו סרטונים של ילדים המחולצים חיים מבין ההריסות והם זוכים לתהודה רבה.

"אחי נפצע בהפגזה אווירית אתמול ונאלצנו לכרות את רגלו. תודה לאל שזה היה הנזק היחידי", אמר תושב בשם ענדאן לסוכנות הידיעות "רויטרס", "הוא נפגע מרסיס בזמן שישב בביתו".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

הרצח בברנוער ועקיצה לעבר אלשיך: ניצב אדרי בריאיון פרישה

לאור המצב הקשה: ישראל תאפשר סיוע הומניטרי בין-לאומי לעזה

אולימפיאדת החורף נפתחה: שיתוף פעולה היסטורי בין הקוריאות

בתוך כך, נשיא צרפת, עמנואל מקרון, שוחח היום בטלפון עם מקבילו הרוסי, ולדימיר פוטין ולחץ עליו לוודא שהממשל הסורי עושה כל שביכולתו על מנת לסיים את המשבר ההומניטרי. כך לפי הודעה רשמית ששחרר ארמון הנשיאות הצרפתי. לפי ההודעה, מקרון אמר לפוטין כי התקדמות בשיחות השלום הינה חיונית. נוסף לכך, מקרון אף הביע דאגה מכך שישנם סימנים לשימוש בגז כלור בהפגזות ריכוזי אוכלוסייה. זאת למרות הכחשות משטר אסד.

מוקדם יותר השבוע האו"ם קרא להפסקת אש הומניטרית בת חודש, זאת במטרה לפנות פצועים ולהעביר אספקה. מנגד, רוסיה טענה כי הפסקת אש הינה דבר לא מציאותי וכי גורמים קיצוניים הם האשמים בשפיכות הדמים.