עורך הדין דוד שמרון, חדשות עשר

עדות שמרון בפרשת הצוללות נחשפת: "איפה הכסף?"

פרקליטו ומקורבו של רה"מ נתניהו טען בעדותו בחקירת תיק 3000 כי לא קיבל נתח מעמלת הכסף הנגוע בעסקת השוחד שקיבל עד המדינה גנור ולכן אי אפשר לטעון שהיה שותף לעסקה

תיק 3000: במהלך החודשים האחרונים נחקר פרקליטו ומקורבו של ראש הממשלה, עורך הדין דוד שמרון, מספר פעמים בפרשת הצוללות. וזאת לאחר שנחשד שהיה שותפו של עד המדינה מיקי גנור, בעסקת השוחד - והיה אמור להרוויח ממנה מיליוני שקלים. בעדותו, טען שמרון כי לא ניתן לטעון שהיה שותף לעסקה מאחר שלא קיבל נתח כספי.

"מכר משותף הכיר ביני לבין גנור בתחילת 2011 ללא קשר לחברת טיסנקרופ", העיד שמרון. ב-2012 ביקש ממני גנור, שהיה לו הסכם עם טיסנקרופ, לעזור לו בשינוי אלמנטים מסוימים בהסכם מולם. עשינו את השינויים - וקיבלתי שכר טרחה של כחמישה עשר אלף אירו".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

נתניהו ממשיך לתקוף: ריטמן היה צריך להשעות עצמו מהחקירות נגדי

הרוג עשירי מתחילת השבוע בכבישים: בן 27 נהרג מפגיעת רכב

אולימפיאדת החורף נפתחה: שיתוף פעולה היסטורי בין הקוריאות

במהלך החקירה, החוקרים הטיחו בשמרון שעבד לפי מודל שבו אמור היה לקבל עשרים אחוז משווי העסקה - לאחר השלמתה. "עניין מודל העשרים אחוז איננו נכון במקרה הזה", השיב. "זה היה תקף לשתי עסקאות בלבד: עסקת האמוניה, שלא יצאה לפועל בסוף ולא קיבלתי בה כסף, ועסקה פיננסית הקשורה לבנק שווייצרי. שם קיבלתי מגנור כעשרים אלף דולר, כאשר הוא קיבל כשמונים אלף דולר".

שמרון הכחיש בתוקף את מעורבותו בעסקת הצוללות, שבה קיבל גנור כספי שוחד רבים על פי הודאתו שלו: "אין לי קשר לעסקת הצוללות. אם אתם טוענים שהייתי שותף של גנור בעסקה הזו - אז איפה הכסף? גנור קיבל 11 מיליון אירו על  העסקה, אם היה לנו הסכם כפי שהוא טוען - אז הייתי אמור לקבל 2.2 מיליון. אז איפה הכסף? קיבלתי שכר עבור פעולות שונות שביצעתי, אבל לא הייתי שותף שלו".

שמרון, שהכחיש בחקירתו כי השתמש בשמו של מקורבו נתניהו כדי לקדם את העסקה, סיפר גם על שותפו יצחק מולכו. "גנור ומולכו נפגשו באקראי בשיחת מסדרון במשרד, בשנת 2012. אחריה גנור ביקש ממני שאסדר לו פגישה עם מולכו וסידרתי לו. אין לי מושג מה היה בפגישה. לא נכחתי בה. לא ראיתי בכך משהו לא בסדר שעשיתי".

לסיום, סיפר שמרון לחוקרים, כי במהלך שש שנות היכרותו ועסקיו עם גנור, קיבל כשמונה מאות אלף שקלים ממנו על עסקאות שונות שביצע. המשטרה ככל הנראה תמליץ להגיש נגדו כתב אישום, אולם כפי שדווח אתמול בחדשות עשר, בפרקליטות סבורים שהתיק נגד שמרון חלש.