נתניהו במסע"ת סל התרופות, חיים צח/ לע"מ

נתניהו ממשיך לתקוף: ריטמן היה צריך להשעות עצמו מהחקירות נגדי

סמוך לכניסת השבת, רה"מ יצא נגד צמרת המשטרה לקראת פרסום ההמלצות בחקירותיו ורמז שטוהר החקירה בסכנה. עוד הוסיף כי החוקרים האמינו ב"תיאוריית קונספירציה"

  • פורסם ב:
  • 09/02/2018 17:34
  • |
  • עודכן ב:
  • 09/02/2018 17:34
  • |
  • כתבים:
  • החדשות 13

טוהר החקירה במרכז: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס הערב (שישי) פעם נוספת לחקירות השונות שמתנהלות בענייניו וטען בפייסבוק כי החוקרים נמצאים במצב בעייתי שכן אינם אובייקטיביים וכי על ניצב רוני ריטמן, מפקד להב 433 שעוסקת בנושא, היה להשעות עצמו מהחקירות, בין היתר, על רקע הטענה כי רה"מ עומד לכאורה מאחורי החקירה שהובילה לעזיבתו של ריטמן את תפקידו.

"כשחוקרי המשטרה מאמינים בטענות כל כך הזויות ושקריות שראש הממשלה פעל נגדם באופן אישי ושלח חוקרים נגדם, איך הם יכולים לחקור אותו ולהגיש המלצות נגדו באופן אובייקטיבי? אנו נדהמים לגלות שזה בדיוק מה שקרה בחקירות ראש הממשלה", כתב נתניהו.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

אולימפיאדת החורף נפתחה: שיתוף פעולה היסטורי בין הקוריאות

חברת תעופה דרשה מנוסעת: הורידי את האוגר שלך באסלה

כעבור מספר שעות: הסתיימה ההשבתה הנוספת של הממשל האמריקני

"ראשית נחשפנו למכתב מטעמו של ראש היחידה החוקרת ריטמן ליועמ״ש וינשטיין, שבו רמזו עורכי דינו של ריטמן שראש הממשלה שלח את הקצינה שהתלוננה נגדו על הטרדה מינית. באותו רגע ריטמן היה צריך להשעות את עצמו מחקירות ראש הממשלה. כעת אנו מגלים שהחוקרים עצמם האמינו גם בתיאוריית קונספירציה נוספת ולא פחות הזויה - שראש הממשלה הפעיל נגדם חוקרים פרטיים. תחליטו אתם: מה זה אומר על טוהר החקירה ומה זה אומר על טיב ההמלצות".

בתוך כך, גורמים משפטיים בכירים אמרו לחדשות עשר: "נתניהו ממשיך בהתקפה נגד מערכת אכיפת החוק והופך את החקירות שלו לעניין אינדיבידואלי של חוקר כזה או אחר. זו עזות מצח. הוא מנסה לגרום לדה-לגיטימציה למערכת אכיפת החוק. הבאים בתור הם הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה".

אמש אמר גורם בכיר במשטרה לחדשות עשר כי דמות אירופית, המקורבת לראש הממשלה היא שפעלה לאיסוף מידע על קציני משטרה שהובילו את החקירות נגד נתניהו. טענתו התייחסה לאמירה של מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, שאישר את פרסום חדשות עשר, לפיו "גורמים רבי כוח" עקבו אחרי בכירי החוקרים בתיקי 1000 ו-2000, במטרה לאסוף מידע עליהם. עוד טען אותו גורם כי היעד המרכזי במעקבים היה מפקד יאח"ה, כורש בר נור. "המידע היה על דמות אירופית המקורבת לרה"מ, שפעלה כביכול כדי לאסוף מידע", אמר אותו גורם, "לפי המידע המודיעיני שהגיע אלינו, היעד המרכזי לעבודת החוקרים היה מפקד יאח"ה כורש בר נור ועוד כמה חוקרים זוטרים הקשורים לתיקי נתניהו".

עוד הוסיף כי "העבודה המשמעותית לא נעשתה ע"י מעקב של חוקר בשטח אלא באמצעים טכנולוגיים מכמה ממדינות אירופה". הוא טען כי לא ברור אם המידע מעיד על עבירות פליליות, משום שהסוגיה המשפטית מורכבת. "הפעולות, לפי המידע שהיה בידינו, פסקו לאחר שהמפכ"ל דיבר על כך באופן פומבי בינואר 2017", הוסיף.

ראש הממשלה נתניהו והמפכ"ל אלשיך
 

ראש הממשלה נתניהו והמפכ"ל אלשיך(חיים צח, לע"מ )

 

קודם לכן נודע כי אלשיך עדכן בזמן אמת את היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, על כך שחוקרי המשטרה בתיקים שבהם חשוד נתניהו חשים שמתנהלים אחריהם מעקבים. אלשיך העביר את המידע, הכולל תחושות בלבד של החוקרים, ללא מידע מודיעיני מעבר לכך.

הפוסט שפורסם הערב הוא הפוסט השני של נתניהו תוך יממה שעוסק בחקירות. בפוסט הראשון נתניהו תקף בחריפות את דברי אלשיך. "מזעזע לגלות שהמפכ״ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית כאילו נתניהו שלח חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים אותו", נכתב, "כל אדם הגון ישאל את עצמו איך אנשים שאומרים דברים הזויים כאלה על ראש הממשלה יכולים לחקור אותו באובייקטיביות ולהמליץ בעניינו ללא משוא פנים? צל גדול הוטל הערב על חקירות המשטרה והמלצותיה בעניינו של נתניהו".

בסוף הפוסט נתניהו קרא לחקור אם נשלחו חוקרים פרטיים שיעקבו אחר קציני משטרה. "הרמיזות של המפכ״ל הן כל כך חמורות, שנדרשת מיד חקירה אובייקטיבית ומהירה על הטענה שרה״מ שלח חוקרים - ולאחר שיתברר שאין קשר כזה, יש להסיק את המסקנות המתחייבות לגבי אופן ניהול החקירה וגיבוש ההמלצות נגד ראש הממשלה".

לפני כשנה פורסם בחדשות עשר כי בכירים במשטרה האשימו גורמים בסביבתו של ראש הממשלה כמי שמנסים לפגוע בשמם של ראשי אגף החקירות. הבכירים טענו כי חוקרים פרטיים הועסקו במטרה לאסוף מידע מביך על חוקרים בלהב 433 וגורמים בפרקליטות המעורבים בחקירות נתניהו. המפכ"ל הודה גם אז כי "יש הטרדות של קציני משטרה בכירים מתחום החקירות", והוסיף רמיזה: "אינני יודע מי עומד מאחורי זה, שכל אחד ייקח את הפרשנות שלו לאן שירצה". יש לציין, שהמפכ"ל לא טען מפורשות - לא לפני שנה ולא כעת - כי החוקרים הפרטיים נשלחו ע"י נתניהו או מי מסביבתו.