פיגוע דאע"ש נגד חיילים מצרים בסיני, ללא קרדיט

צבא מצרים: "פתחנו במבצע רחב נגד גורמי הטרור בחצי האי סיני"

בהודעת הצבא נמסר כי ״מטרת המבצע, שיתרכז במרכז וצפון סיני - לעקור מן השורש את הטרור באזור ולטהר את האזור מטרוריסטים"

צבא מצרים הודיע היום (שישי) על פתיחת מבצע צבאי רחב היקף, בשיתוף כוחות משטרה, נגד ארגוני הטרור בחצי האי סיני, ובמוקד תאי דאע"ש באזור.

בהודעת הצבא נמסר כי "כוחות אכיפת החוק החלו במבצע מקיף נגד גורמי טרור ופשיעה וארגוני טרור במרכז ובצפון חצי האי, וכן באזור דלתת הנילוס ובמדבריות במערב המדינה בהוראת הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי". עוד נמסר כי מטרת המבצע - לעקור מן השורש את הטרור באזור ולטהר את האזור מטרוריסטים".

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

בשל חסימת הצעת התקציב: השבתה נוספת של הממשל האמריקני

סיום קורס קצינים: שיא במספר הלוחמות, כמחצית מתגוררים בעיר

דיווח מיוחד מרואנדה: האם ישראל יכולה לוודא את עתיד המגורשים?

עוד ביקש דובר צבא מצרים, תאמר א-רפאעי, מאזרחי המדינה לסייע לצבא ולכוחות הביטחון במבצע הצבאי. כמו כן, המשטרה והצבא הושמו בכוננות גם בקהיר ובערים נוספות מחשש לפיגועים של גורמי הטרור.

 פעילי המדינה האסלאמית במצרים
 

פעילי המדינה האסלאמית במצרים( חדשות עשר)

 

בתחילת השבוע, א-רפאעי, הכחיש בראיון לרשת CNN בערבית את הדיווח ב"ניו יורק טיימס", לפיו צה"ל תקף בשנתיים האחרונות מהאוויר כ-100 מטרות דאע"ש בחצי האי סיני, בהסכמתם. לדבריו של א-רפאעי, צבא מצרים הוא היחיד שנלחם בטרור בחצי האי סיני.

על פי הדיווח בניו יורק טיימס שלשום, בתקיפות הישראליות השתתפו מטוסי קרב, מסוקים ומל"טים, והן לרוב בוצעו בתדירות של כפעם בשבוע, באישורו של הנשיא, עבד אל פתח א-סיסי. "מצרים לא הצליחה להילחם בפעילי 'המדינה האסלאמית' שהרגו מאות חיילים ואזרחים מאז לשנת 2015", נכתב בפרסום, "ולכן ישראל, שהסכנה קרובה לגבולה, נכנסה לפעולה". גם ישראל  וגם מצרים הרוויחו מהעסקה הזו, ישראל – שהרחיקה את דאע"ש מהגבול, ומצרים שמצליחה לפגוע בגורמי הטרור.

גורם אמריקני רשמי אמר ל"ניו יורק טיימס", כי שיתוף הפעולה הישראלי-מצרי "היווה גורם חשוב בהצלחת קהיר לגבור בסופו של דבר על הטרור". עוד טען כי מבחינת ישראל יש לכך השלכות בלתי צפויות, בין השאר על תהליך השלום ועל יציבות האזור כולו, לאור העובדה שמצרים תלויה בה כעת, ואינה גורם בלתי תלוי.