"מעקבים אחרי חוקרים אינם נדירים - אצלי ניסו להתקין האזנות"

נצ"מ בדימוס מאיר גלבוע, שחקר תיקים הנוגעים לגורמים רבי השפעה, התייחס לדבריו של המפכ"ל על מעקבים אחר חוקרי משטרה. "לכל אחד יש שלד קטן, ומחפשים את הדברים האלה"

ניצב משנה (בדימוס) מאיר גלבוע טען היום (חמישי) בריאיון ל"חמש עם רפי רשף" כי מקרים שבהם חוקרי משטרה חווים ניסיונות לפלוש לפרטיות שלהם, אינם נדירים. זאת, על רקע אמירתו של המפכ"ל רוני אלשיך בתוכנית "עובדה" כי מופעלים לחצים על גורמים שמעורבים בחקירת ראש הממשלה, וחוקרים פרטיים ניסו לאסוף עליהם חומר אישי.

לדברי גלבוע, שהיה בין היתר ראש הצוות שעסק בחקירת השר אריה דרעי, ניסיונות מסוג זה אינם יוצאי דופן. "אני חושב שזה די נפוץ, נתקלתי בזה כהייתי ראש מחלקת החקירות בראשות ההגבלים העסקיים וחקרנו חברות מאוד גדולות", הוא סיפר והוסיף: "אנחנו יודעים שבלשו אחרינו. אצלי בבית מצאנו התחלה של התקנה של האזנות. אנשים ידעו מה אנחנו עושים, לא רק אצלי, גם אצל יתר חבריי".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >> 

למרות תוכנית הפיטורים: מניית טבע ממשיכה להתרסק

במסגרת הסכם הפיוס עם ירדן: מונה שגריר חדש בעמאן

לקראת אולימפיאדת החורף: מצעד צבאי בקוריאה הצפונית

 ניצב משנה בדימוס מאיר גלבוע בריאיון לרפי רשף
 

ניצב משנה בדימוס מאיר גלבוע (חדשות עשר )

 

אבל האזנות אינן הניסיון היחיד להלך אימים על אותם החוקרים שעוסקים בעניינם של אישים רבי כוח, לטענת גלבוע. "כמעט כל נחקר שסיים את חקירתו, רץ למשרד עורך הדין שייצג אותו, ומילא עלינו חוות דעת - מי חקר אותו, איך הוא היה, איך הוא התנהג, מתי הוא צעק", הוא תיאר את הקשיים שחווים החוקרים.

"גם אנחנו רק בני אדם", הסביר גלבוע את תכלית הלחצים: "אנחנו לא אלים וטליתות שכולן תכלת, לכל אחד יש פה ושם איזה שלד קטן, ולכן מחפשים את הדברים האלה". אולם, לדבריו הוא אינו מכיר חוקר שנכנע ללחצים ו"עיגל פינות" בחקירה. "זה תלוי כמובן גם בגיבוי שאנחנו מקבלים" חתם את דבריו.