העליון הכריע: נדחה ערעורם של רוצחי אבו-ח'דיר

בית המשפט העליון דחה את ערעורם של יוסף בן דוד ושל שני אחייניו הקטינים שעזרו לו בחטיפה וברצח, והותיר על כנם את העונשים שנגזרו עליהם בבית המשפט המחוזי בירושלים

בית המשפט העליון דחה הבוקר (חמישי) את ערעורם של רוצחי וחוטפי הנער מוחמד אבו-ח'דיר ממזרח ירושלים, והותיר את העונשים שנגזרו עליהם על כנם.

טענותיהם של יוסף בן דוד, כי הוא חוסה תחת סייג אי השפיות, וכן של אחיינו הקטינים כי לא התגבשה אצלם החלטה להרוג, נדחו. בית המשפט העליון עמד על כך שלפי הגרסאות שהם עצמם מסרו בחקירתם בשב"כ, במשטרה ובשחזור, תכניתם המקורית הייתה לחטוף ולהרוג פלסטיני כנקמה על רקע לאומני, זאת בעקבות רצח שלושת הנערים שנחטפו בגוש עציון בחודש יוני 2014.

כתבות נוספות בחדשות עשר:

לקראת אולימפיאדת החורף: מצעד צבאי בקוריאה הצפונית

רצפת פסיפס צבעונית ונדירה נחשפה בחפירה בגן לאומי קיסריה

התחזית: ימשיך להיות חם מהרגיל, יתכן אובך קל

יוסף בן דוד, אחד הנאשמים ברצח מוחמד אבו חדיר
 

יוסף בן דוד, אחד הנאשמים ברצח מוחמד אבו-ח'דיר (ארכיון) (רויטרס)

 

כזכור, בחודש אפריל 2016 הרשיע בית משפט המחוזי בירושלים את בן דוד, כאשר השופט קבע כי האיש היה אחראי למעשיו, זאת בניגוד לטענות פרקליטיו כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין. בהכרעת הדין נקבע כי בן דוד הבין את מעשיו ושלט בהם.

כמו כן, בחודש נובמבר 2015 הורשעו שני אחייניו הקטינים של בן דוד, שביצעו יחד איתו את החטיפה והרצח של אבו-ח'דיר, תושב שועפט, בחודש יולי 2014. בחודש פברואר 2015 נגזר מאסר עולם על אחד מהשניים, ועל השני 21 שנות מאסר.

נגד השלושה נטען כי יום לאחר איתור גופות שלושת הנערים שנחטפו בגוש עציון, יצאו למסע נקמה בציבור הפלסטיני. תחילה ניסו לחטוף אישה וילד, ומשנכשלו, שבו על עקבותיהם ונסעו שוב למחרת לבית חנינא - שם הבחינו באבו חדיר הולך לבדו. אז, על פי כתב האישום, הכניסו השלושה את אבו-ח'דיר בכוח לרכב, היכו בו עד אובדן הכרה, לקחו אותו ליער ירושלים, שם חבטו בראשו ולבסוף שרפו אותו בעודו חי וחסר הכרה.

השופט יוסף עמית כתב היום בפסק הדין, כי "המעשים שביצעו המערערים, הפכו זה מכבר לפרשת אבו-ח'דיר, וחרגו מד' אמותיו של תיק פלילי רגיל. הרצח מצריך חשבון נפש נוקב בחברה הישראלית בנוגע להתמודדות עם תופעות הגזענות וגרורותיהן, בדק בית מן המסד ועד לטפחות, בבחינת דע את נתיבי הגזענות, ראה דרכיה הרעות ובערת הרע מקרבך".