נתניהו נגד המפכ"ל: "צל גדול הוטל על חקירותיי"

לאחר שהמפכ"ל אמר שחוקרים פרטיים הועסקו כדי לאסוף מידע על קצינים שהיו מעורבים בחקירת רה"מ, משיב נתניהו אש: "רמיזותיו ששלחתי חוקרים פרטיים - הזויות ושקריות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הלילה (חמישי) בחריפות את מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, לאחר שהאחרון אמר בתחקיר התכנית עובדה כי חוקרים פרטיים הועסקו כדי לאסוף מידע על קצינים המעורבים בחקירות נגד רה"מ, כפי שנחשף לפני כשנה בחדשות עשר.

"מזעזע לגלות שהמפכ״ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית כאילו נתניהו שלח חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים אותו", נכתב בחשבון הפייסבוק של ראש הממשלה. "מזעזע לגלות שהוא גם חזר בפני עיתונאים על הרמיזה ההזויה והשקרית לא פחות של ריטמן, כאילו ראש הממשלה היה מעורב בתלונת קצינת המשטרה נגד ריטמן בגין הטרדה מינית. איך יתכן שריטמן עומד בראש היחידה שחוקרת את ראש הממשלה ומשתתף אישית בגיבוש ההמלצות נגדו?".

לכתבות נוספות בחדשות עשר:

המצוד אחר רוצחו של איתמר בן גל נמשך; חשש מהתפרצות אלימה בשטח

אלמנת הנרצח באריאל: הנחמה היחידה תהיה לראות את יישובנו מתפתח

אולמרט על נתניהו: מאחל שיסיים את תפקידו מהר ובדרך נאותה

ראש הממשלה נתניהו והמפכ"ל אלשיך
 

ראש הממשלה נתניהו והמפכ"ל אלשיך (חיים צח, לע"מ)

 

בהמשך הפוסט נכתב כי דברי המפכ"ל מעלים ספק לגבי האובייקטיביות של המשטרה בחקירות נגד נתניהו: "כל אדם הגון ישאל את עצמו איך אנשים שאומרים דברים הזויים כאלה על ראש הממשלה יכולים לחקור אותו באובייקטיביות ולהמליץ בעניינו ללא משוא פנים? צל גדול הוטל הערב על חקירות המשטרה והמלצותיה בעניינו של נתניהו".

בסוף הפוסט נתניהו אף קורא לחקור האם שלח חוקרים פרטיים שיעקבו אחר קציני משטרה. "הרמיזות של המפכ״ל הן כל כך חמורות, שנדרשת מיד חקירה אובייקטיבית ומהירה על הטענה שרה״מ שלח חוקרים - ולאחר שיתברר שאין קשר כזה, יש להסיק את המסקנות המתחייבות לגבי אופן ניהול החקירה וגיבוש ההמלצות נגד ראש הממשלה".

כאמור, המפכ"ל אישר בתחקיר עובדה ששודר הערב את חשיפת חדשות עשר על כך שחוקרים פרטיים אספו מידע אחר קצינים המעורבים בחקירת ראש הממשלה. אלשיך הוסיף כי במשטרה החליטו לא לחקור את העניין הזה כרגע, מתוך הנחה שהדבר עלול לפגוע בחקירות המרכזיות נגד נתניהו. עוד אמר כי הוא בחר להתמודד באופן ציבורי בעניין זה, באמצעות ריאיון לתקשורת.

לפני כשנה כאמור פורסם בחדשות עשר כי בכירים במשטרה האשימו גורמים בסביבתו של ראש הממשלה כמי שמנסים לפגוע בשמם של ראשי אגף החקירות. הבכירים טענו כי חוקרים פרטיים הועסקו במטרה לאסוף מידע מביך על חוקרים בלהב 433 וגורמים בפרקליטות המעורבים בחקירות נתניהו. המפכ"ל הודה גם אז כי "יש הטרדות של קציני משטרה בכירים מתחום החקירות", והוסיף רמיזה: "אינני יודע מי עומד מאחורי זה, שכל אחד ייקח את הפרשנות שלו לאן שירצה". יש לציין, שהמפכ"ל לא טען מפורשות - לא לפני שנה ולא כעת - כי החוקרים הפרטיים נשלחו ע"י נתניהו או מי מסביבתו.

 בנימין נתניהו
 

בנימין נתניהו (רויטרס)

 

בתוך כך, אתמול נערך דיון של בכירים במשטרה עם אלשיך, בו דנו בתיקי 1000 ו-2000 בהם נתניהו חשוד. יתכן ומדובר בדיון האחרון בתיקים שבהם חשוד רה"מ, לקראת העברת המלצות המשטרה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.

גורמים בפרקליטות אמרו בשבוע שעבר לחדשות עשר כי יש להאשים את נתניהו בסעיף שוחד בתיק 1000. בתיק זה העידה לאחרונה במשך מספר שעות, הדס קליין, העוזרת האישית של איש העסקים ארנון מילצ'ן, שחשוד במתן שוחד לנתניהו. קליין סיפרה בעבר על האופן השיטתי בו הועברו מתנות לבית ראש הממשלה, ולמספר הבקשות הרב שהגיעו למיליארדר לקבלת סיגרים ושמפניות. 

בנוגע לתיק 2000, לפי ההערכות, המשטרה תמליץ על כתב אישום, אך היועמ"ש ככל הנראה לא יקבל את ההמלצה. ההקלטות שהובילו לחקירת נתניהו בתיק זה נמצאו אצל ארי הרו, שהיה ראש הסגל בלשכת נתניהו וחתם על הסכם עד מדינה בפרשה.