אולמרט על נתניהו: מאחל שיסיים את תפקידו מהר ובדרך נאותה

ראש הממשלה לשעבר התארח בכנס במלאת 4 שנים לפטירת אריאל שרון והתייחס בין היתר גם לעסקה שבה הוחזר גלעד שליט. "לא הייתי מוכן לשכוח עקרונות יסוד כדי למצוא חן"

  • פורסם ב:
  • 07/02/2018 19:19
  • |
  • עודכן ב:
  • 07/02/2018 19:19
  • |
  • כתבים:
  • ספי עובדיה

אולמרט עוקץ: ראש הממשלה לשעבר התארח הערב (רביעי) בכנס שנערך בבית התפוצות במלאת ארבע שנים לפטירת אריאל שרון ובהופעה פומבית נדירה מאז ששוחרר מהכלא, שיגר עקיצות לעבר ראש הממשלה המכהן, בנימין נתניהו. "מאחל לרה״מ נתניהו שיסיים את תפקידו מהר ובדרך נאותה", אמר אולמרט והוסיף ברמיזה לאחד הפוסטים של יאיר נתניהו בפייסבוק: "הפעם האחרונה ששמעתי מנתניהו הייתה בשנת 2009. מדי פעם אני שומע דברים על בני משפחתי".

בד בבד, התייחס אולמרט לעסקה שבמסגרתה הוחזר גלעד שליט משבי חמאס. "כאי למצוא חן בנקודת זמן מסוימת אפשר לשכוח עקרונות יסוד של חיינו, וזה משהו שאני לא הייתי מוכן לעשות", אמר, "בשום נקודת זמן לא היה לנו המיקום המדויק שלו אבל בדיעבד התברר שהיינו קרובים . לא היה לנו מידע מספיק טוב שיאפשר פעולת חילוץ. מדינה לא הולכת למלחמה ומסכנת את צבאה כדי לשחרר חייל אחד. זה לא נכון לעשות את וצריך לדעת להגיד את זה".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

תאונה בבקעה: הרוג ו-2 פצועים קשה בהתנגשות בין משאית ורכב

הרצח בפנימייה בדרום: מעצרו של החשוד הוארך בשישה ימים

5 שנות מאסר: תכנית בנט להגנת עובדי ההוראה לקראת קריאה ראשונה

עוד אמר אולמרט: "אני לא ידוע כשתקן אבל חשבתי שיהיה מכובד לשמור על שקט לא לקפוץ, אני לא מתכוון להסתיר את מחשבותיי לא על מה היה, יהיה והווה וזה יתפרסם בקרוב בספרי. יש לי מסקנות מהחודשים האחרונים. לא בטוח שבתרבות השיח המקובל בשיח הישראלי הדברים שלי ישתלבו, אבל הם יובנו".

אולמרט שוחרר מבית הכלא ב-2 ביולי 2017, שנה וארבעה חודשים לאחר כליאתו. במקביל להליכי שחרורו מהכלא, עמד רה"מ לשעבר במרכז סערה ציבורית לאחר שנטען כי הדליף מסמכים מסווגים. בחודש מאי 2016, מספר שבועות לפני שוועדת השחרורים התכנסה לדון בעניינו של אולמרט, פשטה המשטרה על הוצאת "ידיעות ספרים". החיפוש במשרדי ההוצאה לאור הגיע לאחר ששירות בתי הסוהר טען כי אולמרט העביר חומר מסווג לאחד מעורכי דינו במסגרת האוטוביוגרפיה שהוא כותב. בחודש שעבר החליט משרד המשפטים כי לא תיפתח חקירה פלילית בנושא.

סערה ציבורית נוספת שבמרכזה עמד אולמרט לאחר שחרורו הייתה טענתה של העיתונאית הדס שטייף כי הטריד אותה מינית. לדברי שטייף, אולמרט הצמיד אותה לקיר ביציאה מאולפן הערוץ הראשון: "הוא לחש לי באוזן תוך כדי שהוא מלחך לי את האוזן בלשונו הדוחה. דחפתי אותו בגועל ממני ומאז לא הסתכלתי עליו יותר". בטוויטר הוסיפה וכתבה שסיפרה בזמן אמת להמון אנשים: "נגעלתי. לא שכחתי". עוד כתבה: "אנחנו באמצע המהפכה. לא נפחד ולא נסתתר גם במחיר תקיפות אישיות . זה המחיר שאני מוכנה לשלם בשביל הדור החדש".