הסכין ששימשה את המחבל בפיגוע הדקירה בכרמי צור, דובר צה"ל

פיגוע דקירה בכרמי צור - מאבטח נפצע קל; המחבל חוסל

דובר צה"ל מסר כי אזרח ישראלי נפצע בפיגוע בגוש עציון. המחבל הגיע לשער הישוב במכונית ודקר את המאבטח בכניסה. סייר נוסף שהיה במקום ירה בו וחיסל אותו

פיגוע דקירה בגוש עציון: מחבל חמוש בסכין הגיע הבוקר (רביעי) לשער הישוב כרמי צור ודקר את אחד המאבטחים שישב בביתן השמירה. מאבטח נוסף שהיה במקום פתח בירי לכיוון המחבל וחיסל אותו. על פי כלי תקשורת פלסטיניים המחבל הוא חמזה יוסף זמאערה, בן 18.5 מחלחול, ששהה בכלא בישראל כשנה.

סמוך לשעה 05:30 הגיע המחבל למקום במכונית, יצא ממנה ופנה לשער הכניסה לישוב, שם דקר את המאבטח שהצליח להדוף אותו מעליו. פרמדיקים של מגן דוד אדום ביחד עם צוות של טיפול נמרץ צבאי טיפלו במאבטח, גבר בן 35, ופינו אותו לביה"ח הדסה עין כרם בירושלים. מותו של המחבל נקבע במקום.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >> 

דיווחים בסוריה: ישראל תקפה בסמוך לדמשק

תיעוד: רעולי פנים שודדים חנות תכשיטים בבית שמש - ונמלטים

היום: דיון מסכם בתיקי נתניהו - לקראת המלצות המשטרה

פרמדיקית מד"א דבורה אביעד, שהגיעה למקום, סיפרה לאחר האירוע: "ראינו בסמוך לשער הכניסה ליישוב גבר כבן 34 בהכרה מלאה, הוא התהלך כשידו פצועה מדקירה. בסיוע כוח רפואה של צה"ל הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני והוא פונה להמשך טיפול בבית החולים הדסה עין כרם, כשמצבו מוגדר קל".

 המחבל שרצח את איתמר בן גל בפיגוע באריאל
 

המחבל שרצח את איתמר בן גל בפיגוע באריאל( ללא קרדיט)

 

לאחר הפיגוע כוחות הביטחון הגיעו ליישוב מגוריו של המחבל ופשטו על ביתו, שם עצרו את אביו. במקום נרשמו עימותים בין הכוחות לבין תושבי המקום. הסהר האדום דיווח שנפצעו 30 פלסטיניים במהומות.

בתוך כך, כוחות גדולים של צה"ל פעלו אמש בשכם, אך לא הצליחו לאתר את המחבל שביצע את הפיגוע בצומת אריאל. משרד הבריאות הפלסטיני מסר כי פלסטיני אחד נהרג ועוד שלושה נפצעו בעימותים שהתפתחו בין כוחות צה"ל לכ-500 מפירי סדר - שיידו אבנים, השליכו בקבוקי תבערה ומטענים ואף ביצעו ירי חי לעבר הכוח.

כוחות צה"ל השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות וביצעו ירי חי לאוויר לפיזור ההתקהלות. במבצע נעצרו שבעה חשודים אשר הועברו לחקירת שב"כ. מצה"ל נמסר כי טענת משרד הבריאות על הרוג ופצועים בעימותים מול כוחות צה"ל נבדקת.

על פי הדיווחים הפלסטיניים, המצוד אחר רוצח הרב איתמר בן גל הוביל לביתו של האב. זאת למרות שהוא נחקר אמש בשב"כ, ושוחרר לאחר שנמצא כי אינו יודע היכן מסתתר בנו. בכל זאת העריכו במערכת הביטחון כי המחבל, עבד אל-כרים עאדל עאסי, נמלט לשכם שבה התגורר לסירוגין והוא ומסתתר בה, אצל מכריו או קרוביו משפחתו.

הכוחות התרכזו בחלק חדש יחסית של העיר שכם, בצידה הצפוני. הרשות הפלסטינית קיבלה התראה על כניסת הכוח, ומנגנוני הביטחון פינו את עמדות השמירה, כך על פי הדיווחים הפלסטיניים.