דורון גלזר יזם נדל"ן החשוד בתיק ביטן, באדיבות ידיעות אחרונות, צילום שאול גולן

"עשית יד אחת עם ביטן": עימות בין החשודים בשחיתות בראשל"צ

פרסום ראשון: המשטרה עימתה בין היזם דרור גלזר לסגן ראש עיריית ת"א, ארנון גלעדי. במהלך העימות גלזר הטיח בגלעדי: "קיבלת ממני כספי שוחד". גלזר עומת גם עם מירב שמולי

תיק ביטן: חוקרי המשטרה עימתו היום (שלישי) בין חשודים מרכזיים בפרשת השחיתות בראשון לציון. יזם הנדל"ן דרור גלזר עומת עם סגן ראש עיריית תל אביב, ארנון גלעדי, ועם הלוביסטית המקורבת למפלגת הליכוד, מירב שמולי. שני האחרונים נעצרו ביום ראשון במסגרת החקירה ומעצרם הוארך עד ליום שישי.

במהלך העימות הטיח גלזר בגלעדי: "קיבלת ממני כספי שוחד דרך עמותה כדי שתקדם פרוייקטים, עשית יד אחת עם ביטן". גלעדי נעצר ביום ראשון לאחר עדות נרחבת של גלזר, ומעצרו הוארך עד ליום שישי. בחדשות עשר פורסם לראשונה כי עדותו של גלזר, שחשוד שהעביר כסף ליו"ר הקואליציה לשעבר דוד ביטן, צפויה להפליל את ביטן וגם את גלעדי.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

יום קטלני בדרכים: תוך מספר שעות - 3 הרוגים ב-3 תאונות שונות

הרב מהצפון שהורשע בעבירות מין ב-8 נשים ירצה 7.5 שנות מאסר

בת 16 נעצרה בחשד לתכנון פיגוע; אמה נעצרה כשהפריעה לשוטרים

 ארנון גלעדי
 

ארנון גלעדי (ללא קרדיט)

 

בעדות קודמת אמר גלזר כי ביטן "הוא זה שקבע את סכומי הכסף והפנה אותי למשה יוסף ולגלעדי שיעזרו לי. הכול היה ביוזמתו. עשינו שלושה פרויקטים ביחד - שני פרויקטים של מגורים ופרויקט אחד של מעונות סטודנטים. על כל שלב ביטן קיבל כסף".

ביטן נחקר גם הוא ביום ראשון במסגרת הפרשה ועומת עם עדויותיהם של משה יוסף ושל דרור גלזר. כפי שעשה בחקירותיו הקודמות, שמר חבר הכנסת על זכות השתיקה. לפני כחודש דווח כי גלזר נמצא במגעים להסכם עד מדינה, יש לציין כי מדובר בעדויות שאסור לפרקליטות ולמשטרה להשתמש בהן עד שנחתם הסכם.

 דב צור, ראש עיריית ראשל"צ
 

דב צור, ראש עיריית ראשל"צ (חדשות עשר)

 

ראש עיריית ראשון לציון דב צור, החשוד בשוחד, מרמה והפרת אמונים בפרשת השחיתות, הורשה לחזור לתפקידו בסוף החודש, אך לא ייאסר עליו להשתתף בדיוני הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. כמו כן, ייאסר על ראש העיר להשתתף בדיוני ועדת המכרזים בעירייה ובחברה הכלכלית ראשון לציון, והוא לא יורשה לדון בכל נושא הקשור למעורבים בפרשת השחיתות הקשורים לעירייה. איסורים אלה יהיו בתוקף עד לתאריך ה-24.4.2018.

פרקליטיו של דב צור, עורכי הדין גיורא אדרת, יפעת מנור-נהרי וטל שפירא מסרו בתגובה: "יש לברך על חזרתו של ראש העיר לעירייה להמשך פעילותו הציבורית החשובה. כל פעולותיו של ראש העיר נעשו כשטובת העיר ותושביה עומדת לנגד עיניו ואנו משוכנעים כי ממצאי החקירה יעלו מסקנה דומה".