ההלוויה של איתמר בן גל, ללא קרדיט

"אין מי שימלא את מקומך": מאות השתתפו בהלוויית איתמר בן גל

הלוויתו של בן גל, תושב הר ברכה, שנדקר אתמול למוות בכניסה לאריאל, נערכה ביישוב בו התגורר. המצוד אחר הרוצח עדיין בעיצומו

איתמר בן גל, שנרצח אתמול (שני) בפיגוע הדקירה באריאל, הובא למנוחות ביישוב בו התגורר, הר ברכה. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין (הליכוד) השר אורי אריאל (הבית היהודי) וסגן שר הביטחון אלי בן דהן (הבית היהודי) השתתפו בהלווייה. 

בן גל, ששימש כמחנך במקצועו בישיבה בישובו וכן בישיבת בני עקיבא גבעת שמואל, הותיר אחריו אישה, מרים, וארבעה ילדים, בני שנה עד שבע. 

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

תם המצוד: חוסל ראש החוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח

הורים מנתניה נעצרו בחשד להתעללות בבנם בן ה-3 חודשים

ניאו-נאצי מכחיש שואה: המועמד הרפובליקני המחוזי לקונגרס

דניאל בן גל, אביו של הנרצח, הספיד את בנו: "מי יתן מותי תחתיך. מתנה יקרה קיבלנו לפני 30 שנה, מתנה שאנחנו נפרדים ממנה היום כל כך בצער. אין לנו מושג איך ממשיכים מכאן בלעדיך, בלי החיוך שלך ופניך הקורנים תמיד. מערכת החינוך בישראל איבדה מחנך גדול ומסור ואנו נשארנו יתומים ממנו. הסדר דאגה מליבך נמשיך ללוות את ילדיך המתוקים עד אשר יזכו לבנות את ביתם בישראל, למען ידעו הזדים הארורים שתכניתם המרושעת לעצור את מפעל ההתיישבות וחזון הגאולה לא יצלח. תחת הבתים שנגדעו יקומו בתים לתפארת בגב ההר, ובכל מקום בארץ ישראל. אנחנו רוצים להודות ללצוותים הרפואיים שעשו כל אשר לאל ידם להושיע אותך, ולכוחות הביטחון העושים מאמץ לתפוס את הרוצחים. תנוח בשלום על משכבך בן שלנו".

"איתמר אני רוצה להבטיח לך נהיה חזקים" אמרה אלמנת הנרצח מרים, "אנחנו נמשיך מה שעשית. לעשות רק טוב".

יסכה, אחותו של הנרצח, ספדה: "אח יקר ואהוב שלי. כמה אהבה הרעפת עלי, עלינו, על מרים, הילדים, על אבא ואמא. אני מבינה למה השם רוצה אותך לידו. ממך אפשר ללמוד מיהו איש חינוך אמיתי".

 איתמר בן גל, הנרצח בפיגוע באריאל

איתמר בן גל, שנרצח בפיגוע באריאל( ללא קרדיט)

 

רב היישוב הר ברכה, אליעזר מלמד, הספיד את בן גל: "עוד לא הגעת לגיל 30 אבל כבר הספקת לרקום חלומות גדולים. בשנים הספורות שבהם שימשת רב ומדריך הצלחת להלהיב בחורים בחזון התורה השלמה, שמחברת שמיים וארץ ומאירה את המדע והעבודה. באהבה, נחישות וסמכות דרשת מתלמידיך ללמוד. גם בקייטנות דרשת שיחד עם הכיופים גם ילמדו. לימוד התורה איתך היה מאתגר ומעניין, עד שהחניכים ביקשו שכך גם יהיה בשנה הבאה, ואתה הסכמת. הכל לקחת באחריות וברצינות מלאה, אהבת את תלמידיך החדשים בישיבה בגבעת שמואל. ציפינו שתמשיך להגדיל תורה, אין מישהו שימלא את מקומך. נדיר לראות אדם שכל כך מעריך ומכבד את הוריו. הנקמה הגדולה ביותר היא להמשיך לבנות".

 הלווית איתמר בן גל

הלווית איתמר בן גל (ללא קרדיט )

 

"המחבל השפל לא הכיר אותו, הוא לא ידע במי הוא נועץ את הסכין", אמר אדלשטיין, "אבל כל מי שהכיר את הרב יודע מה ראה המחבל הארור באותו רגע. הוא ראה את החיוך שתמיד היה לו על הפנים. את האור שהיה לו בעיניים. אומרים שהמפגע רצח סתם, ולא סתם – היתה לו מטרה. לסלק את החיוך ולכבות את האור".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר: "אנחנו עומדים לידך איתמר ומתקשים להאמין, כמה היית מסור להר ברכה, לשומרון, לחינוך הדור הבא. בחצי השנה האחרונה נסעת כל יום את המרחק לגבעת שמואל כדי ללמד ולהאיר את התורה על הדור הבא. כמה טוב לב היית, בחיוך כובש, אוהב אנשים ואנשים אוהבים אותו. כמה התמסרתם אתה ומרים היקרה לחינוך בהר ברכה, בבית הספר היסודי. איך השיגו המרצחים את השפלים, איך תקפו נשמה גבוהה וטהורה כמוך. חברינו בממשלה, אנחנו מצפים היום לתשובות, יחד עם כל עם ישראל, לא רק תושבי השומרון. העם מחכה כולו לתשובות ברורות. לא ייתכן שאבדה ההרתעה".  הרב אליקים לבנון, רב המועצה האיזורית השומרון קרא  להחיל את החוק הישראלי ביהודה ושומרון כתשובה לפיגוע

"לא צריך לחכות שמישהו יירצח כדי שנבנה את הר ברכה או חוות גלעד או כל ישוב", אמר השר אריאל, צריך לומר בקול ברור: בין הירדן לים תהיה מדינה אחת ריבונית היא מדינת ישראל, ובירתה ירושלים המאוחדת. לא תהיה ריבונות אחרת במרחב הזה".

רב היישוב יצהר, דוד דודקביץ', ספד: "לא אנחנו אורחים כאן. אומה שלמה קמה עלינו. אנחנו בעלי הבית כאן. זה לא שאלה של מוחמד אחד, זו אומה שלמה שחיה על חרבה. את זרוע הרשע הזו צריך לגדוע. הם אינם שותפים בארץ, זרים לחלוטין. אנחנו שבנו הביתה. יש לגדוע את האומה המרצחת והשפלה הזאת"

שגריר ארה"ב בישראל דייויד פרידמן כתב בטוויטר כי לפני 20 שנה הביא אמבולנס להר ברכה "בתקווה כי הוא ישמש להבהיל נשים יולדות תינוקות בריאים לבית החולים. במקום זאת, גבר צעיר מהיישוב נרצח על ידי טרוריסט והשאיר מאחוריו אישה וארבעה ילדים. 'מנהיגים' פלסטינים היללו את המחבל. אני מתפלל עבור משפחת בן גל".

 תיעוד מהפיגוע באריאל

הפיגוע באריאל בו נרצח בן גל (ללא קרדיט )

 

כוחות הביטחון עדיין מנהלים מצוד אחר המחבל. אחותו של הדוקר, עבד אל כרים עאדל עאסי, תוחקרה במשטרה, אך שוחררה לאחר שהחוקרים הבינו כי לא ראתה אותו.