תם המצוד: חוסל ראש החוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח

במהלך ניסיון לעצרו בכפר יאמון ירו כוחות הביטחון למוות באחמד ג'ראר, שהיה הפעיל המרכזי מאחורי הרצח בחוות גלעד בחודש שעבר. על גופתו נמצאו נשק ומטענים

רצח הרב רזיאל שבח: כוחות שב"כ, צה"ל וימ"מ חיסלו לפנות בוקר (שלישי) בכפר יאמון הסמוך לג'נין את אחמד ג'ראר, ראש החוליה שרצחה לפני כחודש את הרב רזיאל שבח בחוות גלעד, כך הותר לפרסום. עוד נמסר כי הוא חוסל במהלך ניסיון לעצור אותו.

משב"כ נמסר כי במהלך הניסיון המעצר הוא יצא חמוש ממבנה בו הסתתר בכפר, ונורה על ידי הוכחות. על גופתו נמצאו M-16 ותיק עם מטענים. לא היו נפגעים לכוחותינו. בנוסף עלה מחקירת שב"כ, כי החוליה מעורבת בניסיונות לבצע פיגועים נוספים, וכן בתכנון פיגועים נוספים. על פי דיווחים פלסטינים במקום התפתחו הפרות סדר בין כוחות צה"ל לתושבים ביאמון, ולדברי הסהר האדום לפחות שמונה מפירי סדר נפצעו. 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

הורים מנתניה נעצרו בחשד להתעללות בבנם בן ה-3 חודשים

שרב באמצע החורף: מגמת ההתחממות נמשכת גם היום

ניאו-נאצי מכחיש שואה: המועמד הרפובליקני המחוזי לקונגרס

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לחיסול. "אני מברך את כוחות הביטחון על הפעולה הנחושה והמורכבת שביצעו הלילה לתפיסת המחבל שבסופה חוסל", אמר, "לפני כמה ימים אמרתי לאלמנתו של הרב רזיאל שבח ז"ל שנגיע אל המרצחים והלילה המשימה הושלמה. כוחות הביטחון יגיעו אל כל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל ונמצה עמם את הדין. כך גם יהיה עם המרצחים של הרב איתמר בן-גל.

דברים דומים אמר גם שר הביטחון, אביגדור ליברמן. "החשבון נסגר", כתב בדף הפייסבוק שלו, "אני מברך את צה"ל, השב"כ והימ"מ על פעולה מוצלחת. היה ברור שזה רק עניין של זמן, עד שנפגע בראש החוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח ז"ל. אני מקווה ומאמין שבקרוב נשים את היד גם על רוצחו של הרב איתמר בן גל הי"ד". 

 אחמד ג'ראר, אחד המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח
 

חוסל ב(ללא קרדיט )

 

גם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, בירך על הפעולה. "הערכתנו והצדעתנו לכוחות הביטחון כולם - צה״ל, השב״כ והימ״מ, שבמבצע מורכב ובתעוזה ראויה נלחמו גם הבוקר על בטחוננו", צייץ בחשבון הטוויטר שלו, "אין לי ספק שגם רוצח איתמר בן גל ז״ל ומסייעיו ירדפו עד נשיגם. מדינת ישראל לעולם לא תיכנע לטרור ותגיע עד אחרון המסייעים לו, למען בטחון אזרחינו".

אלמנתו של שבח, יעל, אמרה הבוקר בתכנית הבוקר "אורלי וגיא" כי היא לא חשה הקלה מהחיסול. "ההקלה היחידה היא שנוכל לנסוע כעת בדרכים", אמרה, "זה שהאיש הזה כבר לא איתנו זה ממש לא מעניין אותי. ההקלה היא רק שיש מחבל אחד פחות, ושאפשר להחזיר את הביטחון".

במקביל נמשך המצוד אחר עבדל כרים עאדל סיסי, המחבל שרצח אתמול את איתמר בן גל בכניסה לאריאל. המחבל, תושב יפו בעל תעודת זהות ישראלית ובן לאם ישראלית ואב פלסטיני, נמלט מיד לאחר הדקירה, ככל הנראה לכפר חארס הסמוך. עוד עלה כי המחבל אף נעזר בשרותי הרווחה בישראל, והתגורר בעברו ב"בית השאנטי" לתקופה קצרה. 

איתמר בן גל ייטמן הבוקר בבית העלמין ביישובו הר ברכה, בשעה 10:00 בבוקר. בן גל הותיר אחריו אישה, מרים, וארבעה ילדים בני שנה עד שבע. "זהו פיגוע שני תוך חודש", אמר יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, אתמול, "נצטרך להרים את הראש. המקום הזה היה המקום שבו אנחנו מזהירים שוב ושוב על הירידה של מאות שב"חים ללא כל פיקוח. אנו מחזקים את חיילי צה"ל ומערכת הביטחון. ההתיישבות בשומרון חזקה, כולנו כאן ורוחנו איתנה".