המחבל מהפיגוע התגורר בבית השאנטי: "היינו המומים לשמוע"

כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר עבד אלכרים עאדל עאסי, שרצח את איתמר בן גל באריאל. רכזת המטופלים בבית לבני הנוער בסיכון סיפרה כי הוא התגורר במקום במהלך קיץ 2016

עבד אל כרים עאדל עאסי, המחבל שרצח את איתמר בן גל אתמול (שני) בפיגוע באריאל, התגורר ב"בית השאנטי" בתל אביב במהלך קיץ 2016. הלית לוי, רכזת "בית השאנטי", אמרה לחדשות עשר: "היינו המומים לשמוע". עוד הוסיפה לוי כי "הוא בחר לעזוב לאחר שאסרנו עליו להמשיך לנסוע לבקר את משפחתו בשכם".

לוי אמרה שהמחבל הגיע לבית השאנטי כיוון שהוא "בן למשפחה חצויה ונטול עורף משפחתי". עוד ציינה שכשהגיע למקום "נבדקה תעודת הזהות הכחולה שלו ונמצאה תקינה".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

קצין בכיר בחיל הים: הייתי שמח אם לא היו נמכרות צוללות למצרים

אריאל מרגלית על התאבדותו של בועז ארד: התקשורת אינה התליין

בעקבות דברי בנט נגד החוק הפולני: פולין ביטלה ביקורו במדינה

לוי אמרה שלא דיברה עם המחבל על נושאים פוליטיים ועל היחסים המורכבים בין יהודים לערבים. לוי ציינה כי על פי מדיניות המקום "אנו מקבלים ללא הבדל דת, גזע, מין ומגדר. למרות המקרה הקשה זה לא ירפא את ידינו מלעזור לאחרים".

 המחבל שרצח את איתמר בן גל בפיגוע באריאל
 

המחבל שרצח את איתמר בן גל בפיגוע באריאל (ללא קרדיט)

 

"הפעם האחרונה שראינו אותו הייתה בנובמבר 2016, אך אנחנו יודעים שהוא עבר בלא מעט מוסדות רווחה", סיפרה לוי. בשעות האחרונות כוחות הביטחון מנהלים מצוד אחר המחבל. במקביל, אחותו של המחבל תוחקרה ע״י המשטרה, אך שוחררה לאחר שהחוקרים הבינו כי לא ראתה אותו.

המחבל טופל בעבר ע"י גורמי הרווחה של עיריית חיפה והיה שותף בפרויקט טיפולי שנקרא "הבית ברחוב חיים", שמטרתו לספק קורת גג זמנית לנערים ונערות במצוקה. בגיל 18 החליט לעזוב ועבר להתגורר בתל אביב.

ממשרד העבודה והרווחה נמסר: "מדובר בצעיר המוכר לשירותי הרווחה. לאורך השנים נעשו ניסיונות לסייע לצעיר שננטש על ידי הוריו והוא קיבל כמה וכמה פתרונות דיור ושיקום מהמדינה, אולם בחר להפסיק את התהליך בכל פעם.

בשל צנעת הפרט לא נוכל להרחיב עוד".

בפיגוע הדקירה נרצח איתמר בן גל, בן 29 מהיישוב הר ברכה. בתיעוד שהגיע מהזירה נראה איתמר עומד לצד כביש הכניסה לעיר, כשבמקביל, בכביש הנגדי, מונית שירות עוצרת וממנה יורד המחבל, לבוש בחולצה שחורה. המחבל חצה את הכביש, התקדם לעברו של איתמר באיטיות, והתנפל עליו בדקירות. איתמר הצליח לברוח, אך התמוטט במקום סמוך, שם נקבע מותו מאוחר יותר.

דובר הג'יהאד האסלאמי, דאוד שיהאב, אמר לאחר הפיגוע כי הפעולה של המחבל היא "חזקה והירואית בכל קנה מידה. המתנחלים הינם מטרה לגיטימית לעם הפלסטיני ולהתנגדות הפלסטינית. אין כל דרך להרתיע אותם אלא באמצעות פעולות שכאלה".