תלמידה לשעבר של בועז ארד: "מורה לחיים, שואפת להיות כמוהו"

לאחר התאבדות בועז ארד מש' החינוך בודק עוד שתי תלונות נגד מורים בתלמה ילין שהתנהגו באופן בלתי הולם. תלמידתו לשעבר יוצאת להגנתו: "הוא פחד שיתקיפו אותו ברשת"

שלושה ימים לאחר התאבדותו של המורה בועז ארד, תלמידה לשעבר יוצאת להגנתו.

מאות תלמידים הגיעו היום ל"טקס הפרידה" מהמורה, למרות הפרסומים על קיום יחסים עם תלמידותיו, ואחת מהן אף טוענת כי נעשה לו עוול בתקשורת. 

שיר נחמיאס, התלמידה לשעבר, סיפרה ל"חמש עם רפי רשף" על יחסיה עם המורה: "מדובר באדם מאוד קרוב אליי ויקר לי.הוא היה המורה שלי לחיים. הוא ליווה אותי בהתבגרות שלי, תמיד היה שם לצדי, והיה לי לעזר. אני בעצמי מורה בתיכון ושואפת להיות מורה כמו בועז קצת עצוב לי שרק אני בוחרת להתראיין כי הרבה חשות וחשים כמוני".

כתבות נוספות בחדשות עשר >>

דיווח: לפחות 20 הרוגים בתקיפה כימית של רוסיה וסוריה באידליב

לא רק בישראל: משבר הפליטים הגדול מאז מלחמת העולם ה-2

המחקר מביא תוצאות: ההתפתחויות בגילוי ובטיפול בסרטן

לדבריה של נחמיאס, תלמידים רבים חוששים לצאת להגנתו מהפחד שיתקפו אותם רשת: "אנחנו בעידן שלהגיד את זה מאוד לא פופולרי ואנשים פוחדים שיתקפו אותם, בדיוק כמו שבועז פחד מכך. דברים יכלו להיגמר אחרת. בעידן אחר הם היו נגמרים אחרת".

נחמיאס הסבירה כי למרות שנפגשה עם ארד בביתו, היחסים היו נורמלים ותקינים לחלוטין: "אני לא חושבת שזה היה לא בסדר שהייתי אצל מורה בבית, הניסיון של התקשורת כלצייר את המפגשים הללו בעלי אופי רומנטי או מיני, זה אפילו לא מפגשים חבריים, זה מפגש רגיל בין מורה לתלמידים".

האמן בועז ארד שנמצא מת בדירתו - ככל הנראה שם קץ לחייו לאחר שפורסם בכתבה כי קיים יחסים עם תלמידות
 

האמן בועז ארד שנמצא מת בדירתו - ככל הנראה שם קץ לחייו לאחר שפורסם בכתבה כי קיים יחסים עם תלמידות( חדשות עשר)

 

נחמיאס התייחסה גם לפרסום של מערכת היחסים בינו לבין אחת מתלמידותיו: "לא הייתי קוראת לזה רומן בין אותה בחורה לבין בועז. הכרתי אותה כשהיא כבר הייתה בת 18, היחסים הללו התרחשו כבר אחרי הלימודים".

"אין כאן פדופיליה או הטרדה מינית או אונס, שני הצדדים מסכימים לחלוטין שהיתה כאן מערכת יחסים, שנעשתה בהסכמה ומרצון מלא, העבירה היחידה היא ניצול מרות - וזה היה צריך להיבחן הרבה יותר לעומק", סיכמה נחמיאס.

הבוקר פורסם כי במשרד החינוך התקבלו שלוש תלונות חדשות נגד שני מורים בתיכון "תלמה ילין", על כך שהיו מעורבים לכאורה בהטרדה מינית וקיום יחסים אסורים עם תלמידים. לפי העיתון, באחד המקרים ישנו חשד שמורה התבטא באמירות בעלות אופי מיני כלפי אחד תלמידים, כמו גם חשד ליחסים אסורים עם תלמידים. במקרה השני, נבדק חשד שמורה נישק תלמידה. 

כאמור, ביום חמישי נחשפו באתר מאקו עדויות של תלמידות על מערכות יחסים שקיים איתן האמן והמורה בועז ארד, למחרת ארד שם קץ לחייו. עדות נוספת כתבה אתמול מיכל גל, תלמידה לשעבר של ארד, בעמוד פייסבוק: "בועז ארד 'עזר לי' לכתוב תסריט לסרט הגמר שלי בתיכון ועל הדרך עשה בי מעשים שלא ייעשו וניצל את כוחו ומעמדו". ארד יובא למנוחות היום.