איתמר בן גיל, דוברות מועצת שומרון

הנרצח בפיגוע באריאל: איתמר בן גל, אב לארבעה מהר ברכה

איתמר בן ה-29 נפצע אנושות לאחר שנדקר בפלג גופו העליון בכניסה לישוב, ומותו נקבע זמן קצר לאחר מכן. המצוד אחר המחבל, שזהותו אינה ידועה, עדיין נמשך

פיגוע הדקירה בשומרון: איתמר בן גל, בן 29 מהיישוב הר ברכה, הוא הישראלי שנרצח אחר הצהריים (שני) בפיגוע בכניסה לישוב אריאל. איתמר, ששימש כמחנך במקצועו בישיבה בישובו וכן בישיבת בני עקיבא גבעת שמואל, הותיר אחריו אישה, מרים, וארבעה ילדים, בני שנה עד שבע. מועד הלווייתו טרם נקבע.   

בתוך כך נמשך המצוד אחר המחבל, שזהותו עדיין אינה ידועה, שככל הנראה ברח לכפר פארס הסמוך. על פי דיווחים פלסטיניים, צה"ל פשט על כפרים סמוכים ופרס מחסומים בכל האיזור על מנת ללכוד את המחבל. ארגון חמאס בירך על הפיגוע: "זה המשך ההתנגדות לנחות ירושלים של טראמפ". גם בג'יהאד האסלאמי בירכו: "זו תגובה טבעית לפשעי הכיבוש. זו הוכחה כי ההתנגדות של בני עמנו ממשיכה עד גירושו של האויב". 

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר:

קצין בכיר בחיל הים: הייתי שמח אם לא היו נמכרות צוללות למצרים

שבעה נעצרו בחשד לניהול רשת זנות שהביאה נשים ממזרח אירופה

תיעוד: הטייס הרוסי שנפל בשבי באידליב מפוצץ עצמו עם רימון

מחקירה ראשונית של כוחות הביטחון עולה כי המחבל הגיע לטראמפיאדה, ודקר את איתמר שהיה במקום. כשהוא פצוע, הצליח איתמר להגיע לאוטובוס שעמד שם, ולצעוק, "פיגוע, דקרו אותי".  קצין צה"ל שהיה שם, ככל הנראה לא חמוש, רדף אחרי המחבל ופגע בו ברכבו פעמיים. כעת נבדקים כמה כיווני חקירה, ובין השאר נבדק אם המחבל הגיע לזירה במונית בעלת לוחית זיהוי ישראלית. 

 איתמר בן גל, הנרצח בפיגוע באריאל
 

איתמר בן גל, הנרצח בפיגוע באריאל( ללא קרדיט)

 

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הגיב אחר הצהריים לפיגוע. "יום קשה מאוד לשומרון", אמר, "זהו פיגוע שני תוך חודש. נצטרך להרים את הראש. המקום הזה היה המקום שבו אנחנו מזהירים שוב ושוב על הירידה של מאות שב"חים ללא כל פיקוח. אנו מחזקים את חיילי צה"ל ומערכת הביטחון. ההתיישבות בשומרון חזקה, כולנו כאן ורוחנו איתנה".

גם נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הגיב לפיגוע בחשבון הטוויטר שלו. "קיבלתי בצער גדול את הידיעה על פיגוע הדקירה הנפשע שארע היום באריאל, וכולנו שולחים חיבוק של נחמה וכוחות למשפחתו של הנרצח", צייץ, "אני גאה בקצין צה״ל שרדף אחר המחבל ופגע בו ברכבו, וסמוך ובטוח שכוחות הבטחון ימצאו אותו ואת המסייעים לו בקרוב ויביאו אותם לדין". 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו התייחס בישיבת הסיעה לפיגוע הדקירה. "שוחחתי עם מנכל מד"א, אלי בין, שסיפר לי שהפצוע נפטר", אמר, "אנחנו שולחים תנחומים למשפחה. כוחות צה"ל נמצאים במרדף, ואנחנו נמצה איתם את הדין. אנחנו תמיד עושים את זה. אני שם את מבטחנו בעוחות הביטחון שעושים עבודה מצוינת". 

המחבל מהפיגוע באריאל
 

המחבל מהפיגוע (ללא קרדיט )

 

"הרב בן גל היה אב מסור, איש ערכים שכולו אהבת הארץ והאדם", אמר שר החינוך נפתלי בנט, "הוא הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. זהו ניסיון נוסף של הטרור הפלסטיני להלך עלינו אימים באדמתינו. הפלסטינים מוכיחים פעם אחר פעם שפניהם אינן לשלום, אלא לאלימות. לא ניתן להם לשבור את רוחנו. נמשיך לפתח את ארץ ישראל, לבנות ולהיבנות בה, בביטחון וללא פחד״.

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, הגיב גם הוא לפיגוע: "ליבי עם משפחתו של הרב איתמר בן גל שנרצח היום בפיגוע המחריד באריאל", אמר, "שוב רצח נתעב של אב משפחה שמשאיר ארבעה יתומים. מחזק את כוחות הביטחון וסמוך ובטוח שיניחו את ידיהם על הרוצח המתועב".

גם יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד הגיב לפיגוע בחשבון הטוויטר שלו: "שולח תנחומים למשפחתו של הרב איתמר בן גל שנרצח היום על ידי מחבל שפל בפיגוע באריאל", צייץ, "אני סומך על כוחות הבטחון שיגיעו למחבל ושולחיו וימצו איתם את הדין".