מיכל חלימי, שנרצחה בשכם, ובעלה אהרון, ללא קרדיט

אמה של מיכל חלימי: "נגרם לנו עוול - הרצח היה ממניע לאומני"

הוריה של חלימי הגיבו להרשעת המחבל שרצח את בתם: "האמת יצאה לאור". בניגוד לאישומים המקוריים, כתב האישום המתוקן קבע כי חארוף רצח את חלימי "בגלל שהייתה יהודיה"

  • פורסם ב:
  • 04/02/2018 17:20
  • |
  • עודכן ב:
  • 04/02/2018 17:20
  • |
  • כתבים:
  • החדשות 13

הוריה של מיכל חלימי מגיבים להרשעת המחבל.

גיטה זילברמן, אמה של חלימי, אמרה כי נגרם למשפחה עוול בעקבות כתב האישום הקודם, שטען כי מיכל חלימי חניהלה קשר רומנטי עם חארוף. 

 "היום הוכח שכל מה שאמרנו מההתחלה היה אמת. הוכח שכל העוול שנגרם לנו ולשם הטוב של בתנו היה מופרך. הבת שלי הייתה בהיריון והייתה בתקופה מאושרת אבל בימים האחרונים שלה היא הייתה מאוד לחוצה ומאוימת ואפילו החליפה את תמונתה ב'ווטסאפ' לרישום באנגלית שבו נכתב 'תזכרו שאני אוהבת את כולכם'", אמרה זילברמן.

>> כתבות נוספות בחדשות עשר:

אושר פה אחד בממשלה: יוסדר מעמדו של המאחז חוות גלעד

שריפות פרצו בצפון תל אביב בעקבות דליפת גז; בניינים פונו

ללא אוכל ומים: 200 מהגרים אותרו במשאית אחת במקסיקו

עוד הוסיפה כי כעת האמת יצאה לאור: "עוד לפני הגשת כתב האישום היינו משוכנעים שהרקע לרצח היה לאומני, ועכשיו גם בית המשפט קובע את זה. מבחינתנו, ברגע שהרוצח נשפט לעונש של מאסר עולם ומורשע ברצח על רקע לאומני, זו הוצאה של האמת לאור, והיום אפשר להגיד – נעשה צדק למיכל ולשם שלה. אני מקווה שזה לא יקרה לאף אחד במדינה, אבל מה שקרה לנו יכול לקרות לכל אחד".

 מיכל חלימי, שנרצחה על ידי מוחמד חארוף

מיכל חלימי, שנרצחה על ידי מוחמד חארוף( דוברות המשטרה)

 

עו"ד רותי אלדר, המייצגת את הוריה של מיכל ז"ל מטעם הסיוע המשפטי, משרד המשפטים: "בית המשפט היום נתן גושפנקא חוקית למה שאמרנו מלכתחילה – מדובר על אדם שהייתה לו כוונה מראש לרצוח יהודייה, וזה מה שהוא עשה. הוא העלים את גופתה למשך תקופה ארוכה, וגרם סבל בל יתואר למשפחתה".

עוד הוסיפה ואמרה עו"ד אלדר כי המשפחה הצליחה לשים קץ לסבלה: "היום הם יכולים לומר בסיפוק שהמשפט הגיע לקיצו והם לא צריכים לעבור את הסבל הנוסף שכבר עברו בנסיבות של האירוע החמור והכואב הזה. הרוצח יקבל את עונשו, העונש שמגיע לו, מאסר עולם כמו שמגיע לרוצח, ומבחינתם בזה נסגר התיק ונסגרה הפרשה המצערת כל כך. הם עם הכאב והאבל ימשיכו לחיות כל חייהם, זה לא יחזיר את ביתם, אבל לפחות הם יודעים שהצדק נעשה".

כאמור, מוחמד חארוף, בן 19, הורשע היום ברציחתה של מיכל חלימי, תושבת גבע בנימין, שהוכרזה כנעדרת בחודש יוני האחרון וגופתה נמצאה בחודש אוגוסט בחולון.

על פי כתב האישום המתוקן, בו הודה חארוף במסגרת הסדר טיעון, הוא החליט לרצוח את חלימי ממניעים לאומניים ועל רקע היותה יהודיה. בכתב האישום הקודם נכתב כי השניים ניהלו מערכת יחסים רומנטית וב-11 למאי הודיעה חלימי לחארוף כי הינה בהריון. בכתב האישום המתוקן פרטי מידע אלו לא צויינו.

ב-28.5.17, עת עבד חארוף בעבודות גינון וניקיון, בחולות מולדת, בסמוך לפארק "ימית 2000" בחולון, הגיעה חלימי ברכב לפארק, על מנת לפגוש אותו. לאחר שחלימי סירבה לנסוע עימו לשכם, הוא החל לחנוק אותה במשך כ-15 דקות. לאחר מכן הרים שתי לבנות בטון והשליך אותן בחוזקה על ראשה וגופה. 

כשהיה בטוח שהיה אכן מתה, כיסה חארוף את הגופה בעפר ובצמיג, בכוונה להסתיר את מיקומה, גנב את רכבה ואת כרטיס האשראי שלה ונמלט מהמקום לטייבה.